Wpis z mikrobloga

Mirki, czytacie czasami materiały z #programowanie po polsku? Albo nawet lepiej, może ktoś w ramach magisterki czy innego doktoratu robił badania na ten temat?

Ostatnio ukazała się dosyć ciekawa książka o #programowaniefunkcyjne i autor szuka tłumaczy z różnych krajów. Teoretycznie mógłbym się tego podjąć ale nie dość że jest to dość trudne to jeszcze bardzo pracochłonne.

Książka jest za free więc zysk tylko z wersji drukowanych i darowizn, ale akurat zysk ma dla mnie tutaj marginalne znaczenie. Bardziej ciekawi mnie czy ktoś to kiedykolwiek przeczyta czy jednak będę się wysilał bez sensu.

Dodaje ankietę co by nie trzeba było pisać komentarzy ;) Jeśli nie programujesz zawodowo wybierz 'junior'.

Jakby ktoś miał pomysł jak oszacować ile realnie ludzi taką książkę przeczyta to dajcie znać.

Jak często czytasz o programowaniu po polsku?

  • Prawie nigdy (junior) 17.1% (19)
  • Prawie nigdy (mid) 21.6% (24)
  • Prawie nigdy (senior) 12.6% (14)
  • Czasami (junior) 23.4% (26)
  • Czasami (mid) 12.6% (14)
  • Czasami (senior) 8.1% (9)
  • Prawie zawsze (junior) 2.7% (3)
  • Prawie zawsze (mid) 1.8% (2)
  • Prawie zawsze (senior) 0% (0)

Oddanych głosów: 111

  • 5
@Krever: Nie ma sensu czytać po polsku tak naprawdę. Jeśli nie jest mega dobry z angielskiego sobie krzywdę tylko tym robisz, bo odbierasz sobie możliwość nauki plus później możesz nie wiedzieć jak dany problem na stacka wpisać np xD
@Krever: Dziwią mnie te wyniki. Sam programuję zawodowo, mam dużo znajomych(od juniorów, po seniorów), którzy programują i o ile chodzi o dokumentacje, artykuły, prace naukowe, czy książki niedostępne w Polskiej wersji (lub kiedy np. nowe wydanie nie jest tłumaczone na j. polski) to faktycznie większość czyta po angielsku. Natomiast jeżeli jest dostępna literatura, która jest aktualna to zauważyłem, że większość zdecydowanie wybiera jednak polskie edycje :)