Wpis z mikrobloga

Uff, skończyliśmy projektowanie domu według Waszych wskazówek!! Finalnie powstały aż 4 różne układy pomieszczeń i dwie wizualizacje (z dachem dwuspadowym i czterospadowym).

@SlodkoGorzki przygotował też świetną ilustrację pokazującą, jakim problemem jest częste pokazywanie w projektach gotowych pomniejszonych mebli i armatury. Zbyt często widzę w projektach łazienki o powierzchni 5 m2, w którym jakimś cudem mieści się brodzik, wanna, umywalka, wc, bidet i szafka...

https://www.wykop.pl/link/4528215/projektuj-dom-z-wykopem/

Pomożecie wykopać? :)

#budujzwykopem #budowadomu #budujzchaferem #dom #budownictwo #projektowanie #gruparatowaniapoziomu
chafer - Uff, skończyliśmy projektowanie domu według Waszych wskazówek!! Finalnie pow...

źródło: comment_zEUMu2DQVaDOhlkeIV2re4qhE8ACXKbK.jpg

Pobierz
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@chafer: ja się np. Nigdy kosztami nie interesowałem. Jest np. opcja stworzenia excela do budowy takiego projektu? Na zasadzie wykaz wszystkiego sztukowo co jest potrzebne, tak że orientuje się w lokalnych cenach, podstawiamy do arkusza i mam koszt budowy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@chafer:

Jak już trafiłem na architekta to mam pytanie.
Czy dałoby się zaprojektować dom ok 100m^2 z podwójnym garażem, ale tak by budowę można było przeprowadzić dwuetapowo. Przy czym pierwszy etap to byłby garaż z jakimś pomieszczeniem socjalnym i może kanciapką do spania. Dom właściwy byłby drugim etapem, przeprowadzonym 3-5 lat później. Przy czym całość powinna zachować spójny charakter a pierwsza część inwestycji nie poniszczeć w tym czasie.
@Jin: robisz kwadraciak z dachem płaskim, kryjesz termozgrzewka, później dostawiasz resztę i ciągniesz dach nad całością, jakiś tam dwu spadowy. Na „starym” stropodachu gdzie była papa robisz wylewkę i masz pokój u góry. Taniej to chyba się nie da.
Zbyt często widzę w projektach łazienki o powierzchni 5 m2, w którym jakimś cudem mieści się brodzik, wanna, umywalka, wc, bidet i szafka...


@chafer: podasz link gdzie coś takiego jest pokazywane? Nie spotkałem się z czymś takim, a przeglądałem tysiące gotowców... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy dałoby się zaprojektować dom ok 100m^2 z podwójnym garażem, ale tak by budowę można było przeprowadzić dwuetapowo. Przy czym pierwszy etap to byłby garaż z jakimś pomieszczeniem socjalnym i może kanciapką do spania. Dom właściwy byłby drugim etapem, przeprowadzonym 3-5 lat później. Przy czym całość powinna zachować spójny charakter a pierwsza część inwestycji nie poniszczeć w tym czasie.


@Jin: tak, wszystko się da
@peetee: dokladnie taki dom buduje. Najpierw 60m kw. Garaz ktory bedzie przez jakis czas pokojem, kuchnia i łazienka. Do tego dobuduje 110m kw. Zalewam fundamenty pod caloscia. Wszystko po to zeby wybudowac sie bez kredytu. Czas reakizacji 5-7 lat. Start za miesiac.
@NieUsune: No dobra, ale według mnie to wszystko ma szanse się tam spokojnie zmieścić. Nawiązywałem do tego, że na projektach tak często są pokazywane pomniejszone elementy wyposażenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może komfortu nie ma przy takim wyposażeniu w tak małym pomieszczeniu, ale uważam, że to się spokojnie zmieści.