Wpis z mikrobloga

Wydaje mi sie, ze lapało to to bezprzewodowe stacjonarki?


@Quest: tak, ale tylko takie najstarsze, "bazarowe" z analogową transmisją, właśnie w paśmie CB. No i za sprawą badziewności odbiornika, jeszcze w czasach Centertela/NMT bywało, że mozna tym było podłuchiwać rozmowy prowadzone tymi telefonami.
@Jarek_P: Nie wiem jak musiałby być fatalny odbiornik aby z projektowanego 27MHz AM odbierać UHF w FM ;)
Na tych walkie-talkie udało mi się dogadać z CB radiem na 14 kanale, a odbierałem straż leśną która do dziś działa w okolicach 47MHz, tyle że w straży używają yaesu i 50W mocy ;)
Nie wiem jak musiałby być fatalny odbiornik aby z projektowanego 27MHz AM odbierać UHF w FM ;)


@dktr: nie mam pojęcia jak, ale że na tych zabawkach nadające w pobliżu NMT było słychać wiele osób Ci potwierdzi. Podejrzewam, ze wchodziło to gdzieś wprost w elektronikę odbiornika, nawet niekoniecznie przez obwody wejściowe, a demodulacja FM zachodziła po prostu, "na zboczu" charakterystyki.
@Jarek_P: tak bylo, odbieralo jakies radyjka kierowcow mpk. mi tam zawsze bylo zal ze nikt mi nie kupil a kumpel bal sie klopotow i jak tylko cos takiego zlapalo to wylaczal xD pamietam ze jakis autobusiarz sie do nas plul przez radio xD cos w stylu ze nogi powyrywa itp XD
@Quest: Byłem taki haker, że kupiłem zasilacz z wejściem jak na baterię 9V. Dzięki czemu zasilacz nie tylko dawał nieskończony prąd, ale też był wzmocnieniem anteny, co się wiązało z łapaniem sygnałów z miasta. I takim oto sposobem słuchałem rozmów ludzi na CB