Wpis z mikrobloga

@JusTQL: ja już po ósemce w Słupsku. Jestem zachwycony, mega ekipa: i kadra, i wcieleni. Nie zapomnij plastrów na odciski. To jest podstawa. Reszta nie będzie ci kompletnie potrzebna :D
@JusTQL: ładowarkę pożyczysz, a jeśli mowa o kosmetykach to wystarczą 3 rzeczy: pasta do zębów ze szczoteczką, żel pod prysznic i żel do prania. Ja kupiłem w rosmanie na dziale z artykułami podróżnymi - po prostu są to małe tubki. Mi na lajcie wystarczyło. Kapitalnym pomysłem jest zabranie ze sobą "złodziejki" do kontaktu (rozgałęźnika). Zdobędziesz dzięki temu szacunek wśród kolegów. Jeśli taśmy izolacyjnej i trytytek nie weźmiesz nic się nie stanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kleeshch: jest bardzo pozytywnie
Kadra wymagająca, materiału w cholerę ale nie cisną ponad miarę.
Dziś koniec kolejnej części taktyki, sprawdzian ze strzelania szkolnego nr 1 kompania zrobiła na 3, strzelanie szkolne nr 2 na 4.
U mnie pęcherzy brak, sraczki po żarciu też :)

Jakby ktoś pytał to bym polecił zaciągniecie się.
@czlowiekbutelka: marudzili, ale dali.
nie mieli wyboru za bardzo. WKU wysłało list do pracodawcy o terminie szkolenia.
Pobrałem 2tygodniową odprawę, i poszedłem na urlop bezpłatny.

Uprzedzałem chwilę wcześniej jak to będzie wyglądać więc kierownik przyjął to dość dobrze.
@czlowiekbutelka: niestety w dniach roboczych bądź na imprezach gdzie wojsko ma rozstawiony namiot terytorialsów.
4-5 dni łącznie
samo zgłoszenie to kwestia wypełnienia ankiety - do 40 min.
później spotkanie informacyjne - wg mnie można olać... ale tam też się wypełnia kwitki,
zaproszenie znów do WKU i przypisanie do jednostki i specjalności - kilka h, zależnie od ilości interesantów
wówczas dostaniesz skierowanie do szpitala wojskowego (mi się udało ogarnąć w 1 dzień,
@czlowiekbutelka: zobacz na stronie WKU ilu terytorialsów ma być u Was,
u nas jeśteśmy po jednym szkoleniu 8dniowym, jednej 16tce, teraz trwa 8ka weekendowa, a kolejne 2 szestnastki ruszają w listopadzie i podobno w grudniu...

nie wiem ile osób przyszło z 8ki i ile jest byłych zawodowych... Ale nas z 16tki przyszło 115 żołnieży - plan 1000... więc 7PBOT czeka jeszcze kilka wcieleń
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zydzio: na pewno 2 dni to próba generalna i przysięga
Może zamiast musztry i prób do przysięgi w tym czasie będziecie mieli zajęcia taktyczne.
Co najmniej 2 godziny musztry codziennie mieliśmy.
@itsover: są to rzeczy, których zastosowanie jest bardzo szerokie. Taśmą możesz cokolwiek naprawić, umocować, zarobić końcówki taśm wybranych elementów oporządzenia (taśmy plecaków, zawieszenia broni itd.). Trytyki do mocowania, przyczepiania jakichkolwiek elementów. Wyobraźnia is the limit. Te rzeczy zajmują bardzo mało miejsca, ale warto je mieć.