Wpis z mikrobloga

To będzie ekranizacja.


@Variv: Z ciekawości, skąd to wiadomo?

Jeżeli Ciri będzie czarna to będzie adaptacja, czy ekranizacja? Jeśli będzie adaptacja, to czemu ludziom pękają dupy? Jeśli będzie ekranizacja, to czemu Ciri będzie czarna?

Tak czy siak, osoby #!$%@? na Netflix, powołując się na "a tak to nie było w książce!" nie mają podstaw. Bo jeżeli coś w filmie odbiega od książki, to będzie to adaptacja a nie ekranizacja, prawda?
  • Odpowiedz
  • 0
@johny-kalesonny Z tego co ja czytałem doniesienia prasowe to ma być ekranizacja. Ta główna szefowa projektu mówiła, że trzymają się wiernie książce. Tak wiernie, że Jaskier ma się nazywać Jaskier a nie jak w angielskim przekładzie Dandelion. Czyli dość wysoki poziom trzymania się książki.
  • Odpowiedz
@Variv: No ale ocena wierności trzymania się książki będzie dopiero po tym, jak powstanie materiał, prawda? Znalazłem dwa artykuły w sieci, i jeden twierdzi, że to ekranizacja a drugi, że to adaptacja.
https://www.filmweb.pl/news/Netflix+ekranizuje+%22Wied%C5%BAmina%22-123168
https://www.telemagazyn.pl/artykuly/wiedzmin-netflix-wszystko-co-wiemy-o-serialowej-adaptacji-powiesci-andrzeja-sapkowskiego-58053.html

W ogóle taki rozdział nie ma sensu dla mnie (adaptacja vs ekranizacja). Ponieważ to niemożliwe, by w 100% uchwycić książkę na filmie, stąd zawsze to będzie jakaś wariacja na temat książki. Więc ekranizacją możemy nazwać adaptację książki, która będzie w subiektywnym sensie dla nas wierna
  • Odpowiedz
  • 0
@johny-kalesonny W języku polskim jak najbardziej adaptacja i ekranizacja to inne pojęcia. Tak twierdzą filmoznawcy, wiec nie mam powodu aby im nie wierzyć. Naturalnie w językach obcych takiego rozróżnienia może nie być ale to już inna kwestia (po części tez językowa ).
  • Odpowiedz
Ja bardziej gniję z tych, którzy próbują za wszelką cenę udowodnić prawicowość Wieśka.


@Zwanek: co? przeciez Wiedźmin dosloniwe jest caly o dyskryminacji różnych grup, poglądy najbliżej prawaków to maja glupi przesądni chlopi w wioskach xD

Skoro Ciri jest ciemnoskóra, to i Emhyr albo Pavetta powinni by czarni


@lewoprawo: nieprawda :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alex-fortune: oczywiście, ze na serio. Jest wielu czarnych, których nie lubię i mam ku temu powody, tak samo jak wielu białych. Jest też dużo czarnych których lubię, tak samo jak wielu białych. Rasizm nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli nie pracujesz i przejadasz cudze pieniądze, to zdrowa tkanka społeczna cie nie lubi, nie ważne jaki masz kolor skóry. To, że się skrzykniesz z pozostałymi obibokami i nazwiesz wszystkich rasistami
  • Odpowiedz
@Aru_: ale to będzie adaptacja a nie ekranizacja. Jak będą chcieli to z Vesemira zrobią sobie Azjatę i będzie go grał Jackie Chan, i będą mieć do tego pełne prawo
  • Odpowiedz
ale to będzie adaptacja a nie ekranizacja. Jak będą chcieli to z Vesemira zrobią sobie Azjatę i będzie go grał Jackie Chan, i będą mieć do tego pełne prawo


@realbs: No chyba, że czarną postać fikcyjną zagrałby białas to wtedy jest whitewashing i nie wolno. Nie grajcie tym obrzydliwym i przesiąkniętym hipokryzją argumentem o adaptacji i że im wolno, by ryczelibyście jak zarzynane wieprze gdyby było na odwrót.

Tak samo
  • Odpowiedz
@Aru_: Jaki rasizm. Mają swoją wizję świata i jak najbardziej czarnoskóra postać może odnaleźć się w problematyce Wiedźmina, która przecież była o odmienności.
  • Odpowiedz
@bayonetta112: @realbs: no cóż, szukają aktorki, która nie będzie biała, więc to już nie jest rasizm? Taka wizja by jeszcze przeszła, gdyby Ciri wzięła się cholera wie skąd, nie była córką Pavetty i Emhyra, ale jest, tak że w sumie całe królestwo musiałoby być mulatami/ czarne, bo inaczej logicznie nie ma to sensu. Ciri jest opisywana jako biała dziewczyna, są ku temu nawet inne przesłanki, więc już tego
  • Odpowiedz
@realbs: ale co, to, że szukają aktorki, która nie będzie biała, nie jest rasizmem, tak? Do tego już nikt się nie przyczepi? Brak białej Ciri jest #!$%@? logiki. W książkach są jej opisy, które dosłownie mówią o tym, że dziewczyna jest biała, tak że choćbyś zaklinał rzeczywistość, nie sprawisz, że jednak była czarna. Co by się również nie działo, Fury nie był aż tak główną postacią, raczej przemijał się gdzieś
  • Odpowiedz
@realbs: przy okazji chciałabym zwrócić uwagę na taką Grę o Tron, w której był już chyba każdy, dosłownie. I nikt nie daje o to #!$%@?, bo te postacie są tak sprawnie wprowadzane w fabułę, że po prostu przyjemnie się to ogląda. A tu bam, wskakują z czarną Ciri, która nie ma żadnego uzasadnienia, ale pewnie reszta królestwa będzie biała, bo #!$%@?, po co zacząć myśleć xD
  • Odpowiedz
@Nidor: Są opisy, że jest biała, tak samo jak w przypadku Fury’ego w komiksach były grafiki, które pokazywały go jako postać białą. I co z tego? Serial ma być adaptacją, a nie ekranizacją. Taką mają wizje i tyle. Niech aktorka będzie przyzwoita, kolor skory to sprawa drugorzędna.
  • Odpowiedz
@realbs: przecież ci piszę, że nic nie mam do Fury'ego. Nie za bardzo znam uniwersum Marvela, wiem za to, że Fury nie jest pierwszoplanową postacią i dlatego obeszło się bez echa. Ciri też niech będzie mulatką/ Azjatką/ czarną, ale niech dotyczy to całej Cintry, żeby to miało ręce i nogi. Nie lubię takiego wciskania na siłę tylko dlatego, aby ludzie nie krzyczeli o rasizmie (oczywiście wobec czarnych, białych to nie
  • Odpowiedz