Wpis z mikrobloga

Czy ktoś miał przyjemność jeździć #hyundai #i30 #fastback ? Sytuacja zawodowa zmienia mi się mocno na plus i to chyba dobry moment na pierwsze nowe auto z salonu ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ewentualnie czy macie dobre alternatywy w budżecie do 110k PLN? Szukam czegoś na zasadzie crossovera (?), czegoś pomiędzy sedanem i suvem. Każde kombi odpada.

Zawsze jarały mnie "marki premium", ale jak dochodzi już do finalizacji ewentualnego zakupu, to rozum bierze górę - nie będzie jednak 2-3 letniej Bawarki ( ͡° ʖ̯ ͡°). Kupuję stylistykę tego Fastbacka w 100%. Wnętrze też strasznie do mnie przemawia. Jedynie boli mnie ten silnik 1.4, przesiadka z 3.0 231km może być trochę bolesna, jednak wiadomo - to zupełnie inny segment.

#samochody #motoryzacja
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chauvinist: nie bierz tego gó*na, właśnie jadę na wymianę tarcz i klocków z tyłu, już 2 komplet zajechany, 90 tys. na liczniku, wymiana tylko w ASO, bo gwarancję stracisz - 1300zł za 2 klocki i 2 tarcze. Nigdy więcej tej koreańskiej tandety
  • Odpowiedz
@budus2: pewnie, przypomnę się, dzięki!
@Orzechy: trochę mnie zaskoczyłeś, mój stary jakieś 5 lat temu kupić zwykłą i30 w hatchbacku i jest mega zadowolony. Ogólnie mówisz o Fastbacku czy ogólnie o i30?
  • Odpowiedz
@chauvinist: ogólnie o i30, sprzęgło pada w 100tys. turbina pewnie nie dociągnie do 120 tys. wszystko zużywa się w zastraszającym tempie. W Fiacie Bravo pierwsze klocki robiłem po 90 tys. km, a tu już drugi komplet.
Wniosek jest taki - dają długą gwarancję - wiedz, że będą robić hajs z serwisów i tandetnej jakości części, które musisz wymieniać u nich
  • Odpowiedz
@Orzechy: właśnie to mnie boli, jednak strasznie się składniam ku temu Fastbackowi, bo wizualnie jest mistrzowski. Niestety samochód musi mi się podobać, nie ma zmiłuj, inaczej po krótkim czasie zaczynam mieć odruch wymiotny na jego widok, a tutaj jakby nie patrzeć to inwestycja na lata biorąc furę z salonu. Jednak jak tak bardzo przekonujesz, to podskoczę do salonu Skody rzucić okiem jak to wygląda na żywo, chociaż nie spodziewam się
  • Odpowiedz
@Orzechy: niestety zdaję sobie z tego sprawę ( ͡° ʖ̯ ͡°) pierwsza moja inwestycja tego typu i chciałbym żeby była w 100% trafiona
@qmork: nowy Civic kompletnie mi nie leży, zbyt odstrzelony, ale o Leonie nie pomyślałem - sprawdzę!
@Lethal_Jelly: do Focusa nie miałem nigdy przekonania, ale te 183km mnie przekonuje ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz