Wpis z mikrobloga

W te wakacje miałem okazję odwiedzić Nowy Jork i jednym z punktów naszej podróży była wizyta w 1 World Trade Center - budynku powstałym tuż obok miejsca, w którym stały poprzednie dwie wieże. Nowy budynek robi ogromne wrażenie, zwłaszcza jeśli staniemy tuż pod nim i spróbujemy zadrzeć głowę wysoko w górę.

Wjazd na "taras widokowy" (One World Observatory) odbywa się windą multimedialną i naprawdę robi wrażenie. Warto zadbać o wszystko zawczasu - dzięki kupieniu biletu wcześniej można ominąć kolejki - po prostu przychodzi się na konkretną godzinę, przechodzi kontrolę bezpieczeństwa i finito. Koszt na osobę to ok. 120-140 złotych.

Widok z góry zapiera dech w piersiach i pokazuje, jak ściśnięte jest to wszystko na Manhattanie. Widać stąd także malutką Statuę Wolności (która razem z cokołem ma ok. 100 metrów wysokości, ale jest oddalona i wygląda jak mini figurka).

Zależnie od miejsca zamieszkania i godziny wizyty w 1WTC, można pokusić się o wizytę poza Manhattan i np. odwiedzić dzielnicę Dumbo, co gorąco polecam. Jest tam sporo przyjemnych knajpek i fajne widoki na Brooklyn Bridge (z pewnością widzieliście takie ikoniczne ujęcie na ten most).

Kiedy z Nowego Jorku przenieśliśmy się do Chicago, urządziliśmy sobie... "maraton" filmów z zamachów. To przerażające, jak relatywnie niedawno miały one miejsce.

W komentarzach wrzucę jeszcze kilka zdjęć z tej okolicy.

#norkiwpodrozy #podrozujzwykopem #podroze #nowyjork #ny #usa #wtc #zdjecia #fotografia
CKNorek - W te wakacje miałem okazję odwiedzić Nowy Jork i jednym z punktów naszej po...

źródło: comment_nQ3jDRJHI9RJKGBVafc7MggloMQyLOnW.jpg

Pobierz
  • 73
@jackieboy: Zajrzyj proszę do mojego autorskiego tagu - #norkiwpodrozy - udało mi się kilka słów wrzucić na Wykop.
Ale z grubsza: tylko Nowy Jork i Chicago, to była nasza pierwsza podróż do Stanów. Z perspektywy czasu stwierdziliśmy, że mieliśmy kasy w sam raz na zaliczenie Nowego Jorku, LA/San Francisco i Chicago, jednak przed wylotem taka opcja wydawała się niemożliwa : )
Lot z Polski do Chicago, później krajowymi liniami do NY.
@CKNorek:

Kiedy z Nowego Jorku przenieśliśmy się do Chicago, urządziliśmy sobie... "maraton" filmów z zamachów. To przerażające, jak relatywnie niedawno miały one miejsce.


a powinno być

Kiedy z Nowego Jorku przenieśliśmy się do Chicago, urządziliśmy sobie... "maraton" filmów z "zamachów". To przerażające, jak relatywnie niedawno miały one miejsce.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
@piotar: Jak pisałem wcześniej, był to nasz pierwszy wyjazd do Stanów i obawialiśmy się wielu rzeczy : D Nie patrzyłem na noclegi po drugiej stronie kraju, więc trudno mi cokolwiek powiedzieć, ale domyślam się, że na Airbnb idzie znaleźć coś w rozsądnej cenie - z tego serwisu korzystaliśmy w przypadku noclegów w Nowym Jorku i zapłaciliśmy ok. 1800 złotych za tydzień.
@CKNorek to rozsądnie. Ja w Miami 4 dni 1400. I to nie na miami beach. W san Franisco motel potrafi kosztowac 200 dolców za dobę. Ale na pewno da sie cos poszukać. Plus wynajęcie samochodu jest rozsądne w miarę