Wpis z mikrobloga

@sveq91:

Powiedz mi panie oświecony, kto oprócz nauczyciela używa tego wzoru w pracy? Bo ja mogę wymienić wiele zawodów, gdzie musisz używać mózgu a wzorów skróconego mnożenia w życiu nie użyjesz.


Kurła następny pokrzywdzony w życiu przez wzory skróconego mnożenia i matematykę... Siedzi przed kompem i telefonem, korzysta z maszyn i urządzeń z wbudowanymi mikroprocesorami gdzie bez przerwy odbywa się miliony obliczeń i płacze że niepotrzebnie się tego uczył bo mu
Pobierz
źródło: comment_0VDrQrgziIql7BqaudKNZdDyjf0xyrDH.jpg
Ja miałem wzory skróconego mnożenia w podstawówce, to jest takie abecadło, podstawy - dlatego uczyło sie tego w podstawówce. Teraz jest to wiedza maturalna ¯_(ツ)_/¯

@vaneck: lol, ale #!$%@?, zobacz na jakim etapie edukacji wprowadza się wzory skróconego mnożenia. To, że w Twoim środowisku są dzisiaj wiedzą maturalną nie oznacza, że tak jest w całym systemie.
Pobierz
źródło: comment_F6LXGJke8q9WOIBMs6hEoEZX5BtvqERD.jpg
@sveq91: @Zjem_Ci_nos: przecież nauka wzorów nie jest po to żebyś je wykorzystywał w życiu a żeby twój mózg nauczył się myśleć schematami (procedurami) wraz z rozumowaniem abstrakcyjnym czyli rozwiązywaniem złoconych problemów.

Jeżeli masz zadanie z graniastosłupem z np jednym kątem, wysokością ściany bocznej i kolejną daną na pozór „z dupy” to musisz wykombinować jakich procedur(wzorów, znanych zależności) użyć żeby rozwiązać problem (obliczyć jego pozostałe wymiary).

Dlatego tez, co może wydawać
@vaneck

Ja miałem wzory skróconego mnożenia w podstawówce, to jest takie abecadło, podstawy - dlatego uczyło sie tego w podstawówce. Teraz jest to wiedza maturalna ¯_(ツ)_/¯


Ale za przeproszeniem #!$%@? głupoty. Pisałam mature w tym roku-prawie każdy miał wzory skróconego mnożenia w gimbazie. Wzory te występują na maturze ale dodawanie i odejmowanie też i co z tego? ()
@vaneck tato, skończyłam matfiz, a teraz okazuje się że po polibudzie jest taka sama #!$%@? z praca, a jak nie to z płacą xD więc wyluzuj, ktoś ogarnięty po humanie na sto procent będzie dobrze zarabiać I nie ma co się pruć o system edukacji, bo są większe problemy w tym kraju jak np wypłaty xD

Nie każdy musi być dobry z matmy, wystarczy, żeby ogarnial podstawe i zdał te mature z
@vaneck no i fajnie że mogę tylko na #!$%@? to pamiętać. Będzie mi potrzebny trójkąt Pascala to sobie otworzę wiki albo artykuł na jakimś forum. Nie każ mi się takich rzeczy na pamięć uczyć bo nie ma to sensu w obecnych czasach.
@QBA__: @pomidorowymichal1: Ale żeście się przyczepili stwierdzenia "powiedz mi w jakim konkretnym zawodzie konkretny wzór skróconego mnożenia a^2+2ab+b^2 jest często używany". Czytajcie ze zrozumieniem bo zaraz mi zaczniecie wmawiać, że uważam że nauka mnożenia jest bez sensu bo są kalkulatory od tego.
A ty @QBA__: mireczku wracaj na elektrodę z takim podejściem wylewać swoją frustrację, bo ktoś śmiał żartować ze wzorów skróconego mnożenia, powtarzam S K R Ó C