Wpis z mikrobloga

@FotDK: Jakie to durne. W czasach Tołstoja, kiedy rozwarstwienie społeczne w Rosji było ogromne, a awans społeczny praktycznie niemożliwy - może i brzmiało sensownie, bo bogaci nie musieli robić nic, żeby być bogatymi, poza urodzeniem się w odpowiedniej rodzinie. Dzisiaj jest powszechny dostęp do edukacji służby zdrowia, każdy może się uczyć czy założyć biznes. Bogaci to już nie tylko ci, co odziedziczyli, ale także ci, co ciężko pracowali. Więc karanie
  • Odpowiedz
@FotDK:

A kim że jest osoba, która nie daje nic od siebie, a jedyne co robi, to wymaga od innych?

Możliwe, że owa rzecz jest ci potrzebna, ale zastanów się sam co sam zrobiłeś by na nią zapracować.

Jedyne co jest ci potrzebne to inna książka, tyle wystarczy, uwierz mi mój biedny przyjacielu.


@dziekuje z wykop.pl
  • Odpowiedz
@FotDK: mogę się mylić ale Tołstojowi prawdopodobnie chodziło o takie rzeczy jak chleb czy ciepłą odzież a nie iPhone i "Passata B5 takiego jak somsiad skond on wziął pinionzki" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@FotDK:
W ten sposób złodzieje nie są złodziejami - kradną pieniądze które potrzebne są im do życia.
Normalni ludzie, którzy zarabiają więcej niż minimum socjalne są złodziejami - mają więcej niż potrzebują do przeżycia.
  • Odpowiedz