Wpis z mikrobloga

Opowiem Wam historię.

Miałem tam kiedyś służbę na cztery pociągi. Historia tyczy się trzeciego pociągu. Wyjeżdżamy z Wrocławia 45 minut spóźnieni, ponieważ wracaliśmy z innego miasta i tam złapaliśmy 30 minutowe opóźnienie ze względu na jazdę jednym torem. Mamy kilka grup z przesiadką. Około 25 osób do jednego pociągu i 45 osób do drugiego + kilka osób na samolot.

Kierownik dzwoni do dyspozytora i mówi jak to wygląda, dyspozytor zgodził się zatrzymać jeden z pociągów, a drugi puścić (ponieważ ten drugi jechał do miasta do którego jechał następny pociąg godzinę później) więc zapowiadało się, że problem będzie rozwiązany przynajmniej jeśli chodzi o grupy. Wszystko było spoko, dopóki nie wjechaliśmy do Wielkopolski, ponieważ jeden z tamtejszych dyżurnych ruchu zatrzymał nas na jakiejś wiosce, by przepuścić sześć innych osobówek. Kierownik delikatnie ujmując bardzo się zdenerwował, bo dyżurny zatrzymał nas dosłownie 30 minut drogi od stacji docelowej na której ludzie mieli się przesiąść. Dyżurny postanowił nas dowalić o dodatkowe 45 minut i w momencie, gdy opóźnienie przekroczyło 80 min jedyne co nam jako drużynie pozostało zrobić to błagać dyspozytorkę by trzymała ten przeklęty pociąg na przesiadkę tej grupy. Co gorsze nasz pociąg, którym mieliśmy wrócić też już czekał od dobrych 45 minut (bo na przejście między pociągami tego dnia było około 20 minut), więc postanowiliśmy poprosić drużynę, która nim jechała o podprowadzenie go nam do naszej pozycji. To nam się chociaż udało.

No ale z tego co wiem to dyspozytorka zatrzymała ten pociąg dla tej grupy, więc chociaż tyle. A my totalnie zmęczeni i psychicznie rozwaleni wróciliśmy sobie do Wrocka. Udzielanie informacji przez 80min i pocieszanie pasażerów też jest ważne w naszej pracy, a nawet ważniejsze w takich sytuacjach niż kontrola biletów. Chociaż naprawdę męczące.

#sziszucontent #pkp #truestory
  • 34
@Shishu: Jakiś czas tamu w niesamowitym pośpiechu kupowałem bilet, zamiast biletu ze zniżką 51% studenckiego, kupiłem bilet ze zniżką 51% niewidomy. Ze 3 czy 4 razy do mnie pani konduktor podchodziła, sytuacja była rozwojowa. Finalnie kierownik pociągu czy ktoś pozwolił mi tak 'wyjątkowo' nie kupować drugiego biletu, jako że to ta sama cena. W praktyce jest jakaś różnica czy jestem niewidomy, student czy kombatant skoro każdy i tak ma tą samą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 153
@Shishu: to co się #!$%@? z tymi opóźnieniami to szok

Jest taki pociąg co to jeździ chyba z Gdyni, przez Ciechanów, Warszawę do Krakowa (i pewnie gdzieś dalej) i on #!$%@? ma zawsze w Krakowie opóźnienie i to zawsze mniej więcej tej samej wielkości rzędu 37-43 min.

No to ja się #!$%@? zapytuje czemu nikt nie zmieni po prostu rozkładu tego pociągu?!
@Shishu: Łapaj plusa. Choć poza korpo To wszyskie PKP TLK ITP to dają du*py. Ostatnio w Zakopanym się jeden taki popsuł. Ni ma bata wincyj nie pojadem. Godziny wyjęte z życiorysu. A Bilety nawet nawet mnie nie denerwuj.... Autobusem pojechałem. Niby wszystko się modernizuje a dalej jest suabiej. Nawet z opóźnieniami oszukujo ... Prosto z mostu - Nie godzinka a trzy i wszyscy wiedzą na czym się stoi.