Wpis z mikrobloga

@bomba4: krafty w tym wypadku chyba lepsze będą czy nie? Próbowałem takie książęce i takiego Colberga z mojego miasta no i bez porównania

@flamezz: przepraszam jak zły tag ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@lenvrt: książęce to słabo. Ogólnie dużo jest ciemnych. Jeśli chodzi o koncernowe które mogę polecić to w sumie każdy porter jaki spotkasz poza Książęcym które jest słabe. Ew Piwo Belfast

Z takich wyższej półki to np z Miłosława Black IPA z Yuzu, Milk Stout, Borowikowe Ale, Kormoran Coffe Stout, Kormoran Poter, Setka Apollo 19, sporo by tego wymieniać. Ciemne piwo ciemnemu nie równe
@lenvrt: 3 kumpli Idiota zacny RIS, Schiza heretyka z Harpagana zacny stout, Tropical BLACK IIPA z Wreżela tez jest sztosik, Awaria Zasilania z Zakładowego, Blakcyl 3kumpli. Jak chcesz więcej jakiś dobrych piwek do pisz

edit: jeszcze z piwnego podziemia , podziemny stout jest zajebisty
@lenvrt: Kormoran Coffe Stout. Łatwo dostępny, przystępny cenowo i jednocześnie świetny. Nie rzucaj się na nic co ma więcej niż 16 BLG ekstraktu początkowego, z takimi rzeczami poczekaj aż wyrobisz sobie kubki smakowe ;-)
@lenvrt: Z dostępnych we większości sklepów: Kormoran Porter Warmiński >= Komes Porter > Żywiec Porter. Warmiński ciut wyżej, bo czasem zdarza się świetnie ułożona warka, ale generalnie na podobnym poziomie co Komes. Żywca nie skreślałbym wcale, mimo że to koncerniak, to akurat porter jest bardzo uczciwie zrobiony.

Jeżeli masz dostęp do sklepów specjalistycznych, to IMO: Imperator Bałtycki Sherry Oloroso jest obowiązkowe do spróbowania, a z zagranicznych Rochefort 10 miażdży system.