Wpis z mikrobloga

@kanclerz_krolestwa_paprotnikow: i tak masz spore okno żywieniowe.


Nom. Tak obszerne okno z reguły nie działa, jeśli celem jest schudnięcie.

Ale powodzonka. Moim zdaniem keto jest wyniszczająca. No i uważaj na luźne stolce jak nagle podniesiesz tłuszcze o 100% ;d


Klasyczne keto bez ograniczeń? W sumie nawet się zgodzę, bo nie wyklucza całej masy shitu (np. oleje roślinne), a nawet zwiększa jego konsumpcję.

@animiesiewaz:
@Estetykatopodstawa: @anonymous_derp: While the length of time it takes to adapt to a keto diet varies, the process begins after the first few days. Then, after about a week to 10 days, many low-carbers suddenly start to feel the positive effects of keto-adaptation. They report improved mental concentration and focus and more physical energy as well.

By the end of the second week (sometimes up to three weeks), the body
@Pocholere: Racja, ale IF jest po to, żeby a) być na tym deficycie bez konieczności liczenia kalorii, b) leczyć chorobowo zmienioną gospodarkę insulinową. Przy oknie tak dużym, da się zjeść nawet 2-3x zapotrzebowanie. Take okno to raczej na utrzymanie wagi.
@anonymous_derp z pierwszym punktem się nie zgodzę. Jak ktoś w oknie 1h opierdzieli 7k kcal to i tak przytyje. Już był tu taki #!$%@? co robił masę na IF i zjadał około 5k kcal. Mówienie, że if jest po to, żeby nie liczyć kalorii to wprowadzanie w błąd. To jest model żywienia, a nie dieta.
@anonymous_derp: chudniecie. biore leki, ktore zatrzymuja wode w organizmie. Keto jest chyba odpowiednia do tego, bo wlasnie traci sie wode (?). Btw, co masz na mysli mowiac 'masa shitu'? Rzucisz mi jakis link? Z gory dziekuje :)


@kanclerz_krolestwa_paprotnikow: Od razu zaznaczę, że mówię w sensie zdrowotnym, nie w sensie odchudzania - schudnąć można nawet jedząc wyłącznie Happy Meal, ale nie jest to wskazane z tytułu zdrowia.

Klasyczne keto nie wyklucza
@anonymous_derp z pierwszym punktem się nie zgodzę. Jak ktoś w oknie 1h opierdzieli 7k kcal to i tak przytyje. Już był tu taki #!$%@? co robił masę na IF i zjadał około 5k kcal. Mówienie, że if jest po to, żeby nie liczyć kalorii to wprowadzanie w błąd. To jest model żywienia, a nie dieta.


@Pocholere: Żeby tak robić, to trzeba się szczególnie starać. Mimo jedzenia pod korek na OMAD nie
@kanclerz_krolestwa_paprotnikow: 1300 kcal to w ogóle strasznie mało. Chyba, że jesteś malutka i drobniutka i masz pracę siedzącą. Wyliczałaś zapotrzebowanie, czy na chybił trafił dałaś tyle? 9h na tyle kalorii daje 3 posiłki po ok 400kcal. Biorąc pod uwagę, że to głównie tłuszcze, czyli 9kcal na 1g, to daje jakieś 44g w posiłku, może do 60g, jeśli dodasz białko. To objętościowo bardzo mało, przynajmniej dla mnie. No chyba, że do tego
@animiesiewaz: mam 164cm, moja waga, ktora liczy body fat, %wody i miesni, podpowiada mi 1300kcal. Ogolnie, to raczej nie ograniczam sie do tego, zeby zjesc xxxx kcal, tylko tak staram sie rozsadnie, jak jestem glodna i mam otwarte okno, to jem. Dobry pomysl z tymi badaniami. Masz jakies konkretne badania na mysli? I tak musze pojsc zrobic badania krwi, wiec machne od razu te. Dzieki ;)