Wpis z mikrobloga

Córka lvl prawie 9, wracając ze szkoły postanowiła olać autobus, czym mnie niemal doprowadziła do zawału.
Na szczęście po drodze zdawała relację gdzie się znajduje (jestem bardzo wdzięczna za cuda technologii - telefony, internet i zdecydowanie bardziej podziwiam dawniejsze matki za odwagę i wytrwałość bez ciągłego kontaktu z dziećmi).

Ale tego się nie spodziewałam... Chyba miała ukryty motyw. ( _)




Dajcie kilka plusów, cobym miała siłę to ciągnąć przez kolejnych przynajmniej 9 lat... (,)

#typowyrozowypasek #logikarozowychpaskow #niewiemjaktootagowac #mamabijealewolnobiega
catch - Córka lvl prawie 9, wracając ze szkoły postanowiła olać autobus, czym mnie ni...

źródło: comment_jucB6c7Y7R4w8ycXq1TevEjw5I9AkXdR.jpg

Pobierz
  • 165
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nujabes: Udostępnianie lokalizacji w Google Maps. To działa w dwie strony bo ja udostępniam swoją lokalizację dzieciom, więc np. widzą jak z pracy wracam i nie dzwonią za ile będę w domu. Stalking ale dla bezpieczeństwa i za obopólną zgodą.
Dzięki temu też córka wraca sama ze szkoły czy jedzie rano do szkoły. Albo po szkole dzwoni, że idzie do koleżanki której imienia nie pamiętam i zamiast dzwonić i męczyć
  • Odpowiedz
@maciekph
A, faktycznie jest coś takiego, ja kombinowałem z zewnętrznymi aplikacjami. Jednak lokalizacja musi być cały czas włączona, nawet ze zgodą użytkownika urządzenia pewnie na żądanie nadajnika nie włączy, co najwyżej prześle szacunki, jakby gdzieś była podpięta do WiFi.
Dzięki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@nujabes: Tak, pełna lokalizacja musi być włączona. Ale współczesne telefony przecież nie są non stop podłączone do GPS, tylko jak idą spać to współrzędne są orientacyjne. Zauważyłem, że jak widzę lekkie głupoty co do lokalizacji córki to zadzwonię albo wyśle wiadomość Whatsapp i po wybudzeniu lokalizacja się odświeża.
Generalnie wystarcza do tego żeby wiedzieć czy dziecko dotarło gdzie miało dotrzeć bez milionów telefonów i wypytywania. ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@maciekph jasne, ale są też aplikację jak GPS keeper czy Tasker utrzymujące GPS non stop ( ͡º ͜ʖ͡º); puszczenie głuchego czy wiadomości też sposób, racja.
  • Odpowiedz