Wpis z mikrobloga

@James_Earl_Cash:

Jak kupisz kradzione auto to też idziesz siedzieć?


Jak jesteś świadom, że kupiłeś kradzione auto to tak. Po za tym #!$%@?ć nawet kary czy coś. Czas tracisz po prostu.

bo kupienie kradzionego na nieświadomce nie jest nielegalne.


Właśnie cię uświadomiłem, więc już jest nielegalne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kryspin013: No jak mam wydać 200-400 i drugie tyle za np. pakiet office to już wolę przejść się na tą komendę. Ja nadal twierdzę, że te klucze są legalne, bo można odsprzedawać klucze.

Ale jak pobiorę z torrentów to mam dość #!$%@?ą linię obrony, że nie wiedziałem, że jest nielegalne.
@James_Earl_Cash: Mireczku, naprawdę nie uważasz że windows za 10 zł jest legalny w sytuacji gdy licencjonowane sklepy sprzedają go za 400 zł, a dowodem legalizacji jest cały pakiet z naklejką legalizacyjną? XD Dodam że to nie tylko ,,przejście się na komendę'' i ,,zwalenie winy'' bo za to są zarzuty typie.
@RodionRaskolnikov: @poprostumort:

W sumie nigdy się nad tym głębiej nie zastanawiałem. Myślałem, że coś na zasadzie luki prawnej, że ktoś coś kupił jakiś stary komp z naklejką jakoś to zdobył, coś używanego od kogoś. #!$%@? mnie to obchodzi jak, ja się na tym nie znam. Typ 2 lata na allegro, supersprzedawca, dlaczego mam zakładać, że coś jest nie tak?

Dobra, dzisiaj po tym wpisie wiem, że to wałek, ale wcześniej
@James_Earl_Cash: Wiesz, jeżeli ktoś sprzedaje coś wartego 200 zł za 10 to bym się zainteresował, bo nie ma szans że to jest w pełni legalne, chyba że to wałek. Poleganie na Allegro/Ebayu to trochę loteria bo ich podejście jest takie, że dopóki mają swój procent to mają to w dupiu. Jak sprzedawca wpadnie, to zarzuty Ci postawią, a później umorzą, tyle co czasu stracisz na złożenie zeznań i ew. Microsoft zablokuje
@poprostumort: @mockingbird_: Jak ja kupowałem winde dla siebie jakieś 3 lata temu to zapłaciłem coś koło 40-50 zł i to nie wydawało mi się podejrzane, bo sprzedawca pisał o tym, że to używana licencja, że tak można, że unia coś tam blablabla, więc wydawało mi się to naciągane ale legalne.

Ta cena 10 zł dzisiaj no to rzeczywiście jest podejrzana, ja się nie orientowałem jakie są teraz ceny, tylko po