Wpis z mikrobloga

Typowy wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moja odpowiedź:

Gościu, ale ty nie rozumiesz, że ja opisuję aktualny stan rzeczy? XD Gdzieś mam jakieś spekulacje nieoparte na niczym. Aktualnie Zachód jest tak bogaty, że Indie czy Brazylia nie mają cienia szans się do niego zbliżyć. Cały cywilizowany świat opiera się na tym co wymyślił i wymyśla nadal Zachód. Już bardziej prawdopodobny jest scenariusz, w którym reszta świata nie będzie mu już do niczego potrzebna


@andriankowalski11 nie potrafi dyskutować więc daje na # czarnolisto ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiedz, że zaorała cię licealistka drugiego roku. Wysoce prawdopodobne, że zrobiłabym to już nawet w gimbazie.
Zapraszam do poczytania jego wypocin:
https://www.wykop.pl/wpis/35001297/kolejny-dzien-kolejna-walka-na-smierc-i-zycie-z-na/
#neuropa #4konserwy #bekazkatoli #bekazprawakow
A.....n - Typowy wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°) 
Moja odpowiedź:
Gościu, ale ty nie rozumiesz, że ...

źródło: comment_EsB6gUIDxkkK3ISEKOin5IVpsRAwgpAX.jpg

Pobierz
  • 53
@Aedemkun: też uważam, że nie masz racji. Wystarczy wojna, postępującej starzenie kontynentu i już masz związane ręce. Chiny to dobry przykład jak można szybko dogonić zachód. Przez ostatnich 70 lat ciężko pracowali na swój sukces i są pretendentem do pozycji lidera na świecie. Owszem, ich szybki sukces odbił się na ekologii, ale wciąż... zresztą na dziś dzień Chiny inwestują w środowisko. Wiec może w przyszłości zniwelują swoje wcześniejsze grzechy.
@Aedemkun: jest więcej takich państw. Japonia. Przecież oni 100 lat temu jeszcze z mieczami biegali. Korea Południowa po rozpadzie też była ostro zacofana. Estonią jeszcze 60 lat temu była częścią ZSSR. Finlandia nie istniała ponad 100 lat temu.
@Aedemkun: Koreańczycy są o zaledwie jedną czwartą biedniejsi od francuzów. Całkiem niezły wynik biorąc pod uwagę ich start.
Chińczycy są na razie biedni, ale ich gospodarka rośnie najszybciej na świecie. A startowali jako strasznie zacofane państwo komunistyczne które dostało wciry od malutkiej (w porównaniu z nimi) Japonii. A silna gospodarka prędzej czy później przynosi wzrost płac.
@MordechajKowalski: Nie są i nigdy nie będą. Dlaczego usunąłeś moje komentarze? Bogactwo to właśnie GDP per capita. No i nawet pomimo większej populacji niż łącznie Japonia, UE i USA mają mniejszą gospodarkę.

@VeleiN: Rośnie, ale jest to spowodowane startem z bardzo niskiego pułapu bogactwa. Ten kraj nigdy nie dogoni Niemiec, USA czy nawet Polski
http://m.statisticstimes.com/economy/countries-by-projected-gdp-capita.php
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_wealth_per_adult
@MordechajKowalski: GDP to po prostu wartość wytworzonych przez gospodarkę danego państwa w ciągu roku dóbr i usług. Kraj nie jest bogaty jeśli bogaci nie są jego obywatele. Póki co Chiny to biedny, komunistyczny kraj oparty łamiący prawa człowieka

MordechajKowalski Procentowy wzrost jest bez znaczenia. Jeśli państwo ma PKB per capita w wysokości $52 000 i rozwija się w tempie 2% to nadal bogaci się szybciej niż kraj z PKB $8 000