Wpis z mikrobloga

Religie to #!$%@? majstersztyk manipulacji, wabienie cudownym życie po śmierci lub grożenie wiecznym potępieniem jest strzałem w dziesiątkę, nikt nie jest w stanie udowodnić że jest inaczej i pokazać obłudę kapłanów, Gdyby Ci obiecali że będziesz zdrowy jak będziesz wierzyć a dostałbyś raka to byś zobaczył że to kłamstwo ale życie po śmierci? Nikt z stamtąd nie wrócił więc nie ma szans na naukowe obalenie największego kłamstwa ludzkości. Ja sam czasem w kontaktach z ludźmi religijnymi wykorzystuję ich bogobojność mówiąc "to jest grzech" itp itd. Natomiast będąc w organach władzy kościoła i decydując co jest grzechem masz dużo większe możliwości manipulacji.
Durex nie płaci - antykoncepcja to grzech
Za ślub jest kasa - mieszkanie dwóch osób bez ślubu w jednym domu to grzech
Byłeś całe życie dobrym człowiekiem ale jak gościu w sukience cię nie namaści i nie #!$%@? znaku krzyża nad twym grobem to spłoniesz w piekle
itp itd
Pomijając fakt wierzenia w jakiegoś wszechmocnego czarodzieja co samo w sobie jest śmieszne religie może i byłaby fajne gdyby były związkiem ludzi nastawionym na wspólne wspieranie się a nie organizacją bardzo często o charakterze przestępczym nastawioną na zysk i władzę

#bekazkatoli #ateizm #neuropa

Pobierz 4.....B - Religie to #!$%@? majstersztyk manipulacji, wabienie cudownym życie po śmie...
źródło: comment_nwFFUHUc7dIdPdHlkiIhHv7uKx6flsdF.jpg
  • 56
@akwes: Katolik jeżeli umrze z ręki niegodziwca bezbożnika odrazu trafi do nieba, więc dlaczego wszyscy katolicy nie ruszyli jeszcze na świętą wojne? Albo nie gwałcą dziewic by stały sie ich żonami. Samoświadomość i wola przetrwania jest biologicznie silna. Tak na dobrą sprawe życie nie ma większego sensu i bez różnicy kiedy umrzesz, bo za pare milionów lat słońce pochłonie ziemie i nawet jak wybudujesz całe miasto, i sto pomników to prędzej
Błąd logiczny. Nie można udowadniać nieistnienia.


@Baron_Al_von_PuciPusia: Oczywiście ze można, dopóki badany system jest skończony a kryteria ściśle określone i mierzalne. Pomyliło ci się z "nie udowadnia się przeciw tezie, która nie jest udowodniona" - bo takiej tezy się przede wszystkim nie akceptuje
Jest jakiś Wielki Wybuch, ale z czego on się wziął, jak i po co?


@Marek1991: Mam pytanie - kiedy nie wiedzieliśmy skąd się biorą pioruny, czemu czasem są klęski i susze a niektórzy są chorzy i umierają a inni nie, to uważasz że wtedy to było zasadne tłumaczyć to wolą Boga i modlić się, błagać o łaskę, pościć, składać w ofierze rozmaite stworzenia i biczować się?

Wtedy też nie mieliśmy wszystkich
To nielogiczne, że robisz cokolwiek :)


@akwes: Dlatego niektórzy (oczywiście znacznie bardziej "oświeceni" niż nasi swojscy katolicy ze średniowiecznymi ideami na temat nieba, piekła i Diabełka) kontrują ateizm podejściem, że ateizm musi implikować nihilizm i jeżeli żyjesz to wierzysz w Boga - ale Bogiem jest np. twój cel życiowy
Tak na dobrą sprawe życie nie ma większego sensu

@trejn: Nie ma sensu na dzień dzisiejszy :) może za miliony lat nasi prawnukowie odkryją sposób na podróż do innych światów multiwersum, i problem rozszerzającego się wszechświata przestanie istnieć
Najprostszym przykładem dla prostego chłopa, co jest po śmierci, jest sie go zapytać co było przed narodzinami. Dla niego; nic, czas nie istniał, mimo że ziemia i ludzie istnieli tysiące lat bez niego, i będą istnieć tysiące lat po nim.


@trejn: Tylko co dalej po tejże śmierci? Kompletna nicość po wsze wieki? Kolejne wcielenie? A może właśnie coś będące - lub przypominające formą - niebo, piekło?
Czy jesteś sobie w stanie
@Wap30: @TurboDynamo: @denuke: Ale czy ja wam próbuje udowodnić istnienie Boga? Ja wam w ogóle o Nim nie mówię, to ciągle wy do Niego wracacie, nie mam pojęcia po co.

wiemy jakimi prawami kieruje się wszechświat


@Wap30: No nie bardzo, bo jeżeli byśmy to wiedzieli to wiedzielibyśmy jak on powstał tak? Spójrz na taką fizykę kwantową, jest całkowicie nieintuicyjna, zupełnie odwrotna niż ta newtonowska, dzieją się tam zjawiska
nie bardzo, bo jeżeli byśmy to wiedzieli to wiedzielibyśmy jak on powstał tak


@Marek1991: Nie, to non sequitur. Wiemy jak działa życie, to nie znaczy że automatycznie wiemy jak powstało (jest kilka teorii nt powstania życia na Ziemi, np. panspermia). Na tyle na ile jesteśmy w stanie prześledzić bieg reakcji fizycznych, na tyle wiemy jak powstał, ale ciebie najwyraźniej to wyjaśnienie nie zadowala, co zresztą uwzględniłem.

Tak, wiemy bardzo dobrze jakimi