Wpis z mikrobloga

Religie to #!$%@? majstersztyk manipulacji, wabienie cudownym życie po śmierci lub grożenie wiecznym potępieniem jest strzałem w dziesiątkę, nikt nie jest w stanie udowodnić że jest inaczej i pokazać obłudę kapłanów, Gdyby Ci obiecali że będziesz zdrowy jak będziesz wierzyć a dostałbyś raka to byś zobaczył że to kłamstwo ale życie po śmierci? Nikt z stamtąd nie wrócił więc nie ma szans na naukowe obalenie największego kłamstwa ludzkości. Ja sam czasem w kontaktach z ludźmi religijnymi wykorzystuję ich bogobojność mówiąc "to jest grzech" itp itd. Natomiast będąc w organach władzy kościoła i decydując co jest grzechem masz dużo większe możliwości manipulacji.
Durex nie płaci - antykoncepcja to grzech
Za ślub jest kasa - mieszkanie dwóch osób bez ślubu w jednym domu to grzech
Byłeś całe życie dobrym człowiekiem ale jak gościu w sukience cię nie namaści i nie #!$%@? znaku krzyża nad twym grobem to spłoniesz w piekle
itp itd
Pomijając fakt wierzenia w jakiegoś wszechmocnego czarodzieja co samo w sobie jest śmieszne religie może i byłaby fajne gdyby były związkiem ludzi nastawionym na wspólne wspieranie się a nie organizacją bardzo często o charakterze przestępczym nastawioną na zysk i władzę

#bekazkatoli #ateizm #neuropa

4.....B - Religie to #!$%@? majstersztyk manipulacji, wabienie cudownym życie po śmie...

źródło: comment_nwFFUHUc7dIdPdHlkiIhHv7uKx6flsdF.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
Po śmierci jest to samo co przed narodzinami, czy podczas spania bez snów. NICOŚĆ! Pogódźcie się z tym w końcu. Marnowanie jedynego życia na walenie pacierzy i umęcznie się jest zbrodnią względem wszechświata, który dał nam tę krótką chwilkę by zaistnieć.
  • Odpowiedz
@Marek1991: Publikacje nazistów w sprawie życia i smierci mogłby cie zasinteresować ewnetualnie Japończyków oni też starali sie kogoś zabić a potem wskrzeiśc do życia i zapytać jak było.

Przed narodzinami, i po śmierci mózg jest w takim samym stanie skupienia - Nie istnieje. No chyba że uświadczasz sie w przekonaniu że można żyć bez mózgu, ale myśle ze medycyna aktualnie ma jasne stanowisko w tym segmencie wiedzy

Moge ci dać badania nazistów którzy wyciągali mózg ofiary, a potem wkładali go zpowrotem i sprawdzali czy da sie z nią
  • Odpowiedz
@trejn: No nie wiem. Nauka nigdy nie odpowiedziała na pytania co jest po śmierci, jak to jest ze świadomością, jak powstawał świat i wiele wiele innych, więc nie udawajcie mądrzejszych od naukowców, bo ledwo gimbaze skończyliście i nic nie osiągnęliście i nie macie żadnego pojęcia o życiu i świecie.
  • Odpowiedz
@Marek1991: Nauka jasno odpowiada na pytania które zadałeś ale ty zatykasz oczka i uszka krzycząc JA NIE SŁUCHAM TO NIE PRAWDA JEZUSEK NIEBO NIEBO. Pewnie jesteś tym który wieży że po śmierci ulatuje dusza i cało staje sie o kilka gram lżejsze

Wystarczy sprawdzić jak człowiek zmienia sie po uszkodzeniu konkretnych partii mózgu. Poczytaj o LOBOTOMI. Skoro człowiek potrafi stać się kimś innym o 180* po uszkodzeniu/zmianie mózgu - to
  • Odpowiedz
@Marek1991: A jak powstał bóg. Coś musi być ponad czasem i wymiarem. Dlaczego nie może to być wszechświat tylko musi być niewykrywalny byt? No chyba że jako boga uznamy pierwiastek który istnieje od zawsze i na zawsze rozpoczynając nieskończone cykle wielkich wybuchów, potem kolapsów i tak w kółko.

Zresztą czas w fizyce jest mocno umowny i trzeba pozbyć sie takiego podejścia do sprawy jak chce sie dyskutować na poważnie o
trejn - @Marek1991: A jak powstał bóg. Coś musi być ponad czasem i wymiarem. Dlaczego...
  • Odpowiedz
@trejn: Nie zmieniaj tematu, nie rozmawiamy bo Bogu. Pytanie dotyczyło tego jak powstał wszechświat, a ty uważasz, że nauka zna odpowiedź, dlatego Cię o nią proszę, bo ja niczego nie mogę znaleźć na ten temat. Jest jakiś Wielki Wybuch, ale z czego on się wziął, jak i po co? Ktoś inny powie, że takich wybuchów jest pełno, ktoś inny nie będzie go nawet pewien. Jeżeli już był to z jakiego
  • Odpowiedz
@Marek1991: Wielki wybuch nie istnieje, ziemia ma 5 000 lat, dinozaurów nie było, jesteśmy pomazańcami Noego po wielkim potopie a za wszystkim stoi Jezus który poświecił sie za nasze grzechy

EOT
  • Odpowiedz
@grzesiek23Gda: Doprawdy xd?
Logika wolna, logika parakonsystentna, logika rozmyta, logika intuicjonistyczna, logika klasyczna, relevance logic.
Całkiem sporo tego. Do tego różne rozszerzenia modalne. Dawkins o tym nie pisał?
  • Odpowiedz