Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WujekJewpat: @adamua: @Odpaleniec: @DrunkSmoker: @TemereNomine: @yahoomlody:
Gdzie kończyliście tą mechatronikę? Ja 5 lat temu skończyłem ją w technikum w Bielsku-Białej i zdecydowanie nie był to stracony czas. Owszem, było wiele zagadnień poruszonych ogólnie, lecz główny nacisk był kładziony na programowanie PLC, rysunek techniczny, projektowanie i budowę układów pneumatycznych. Do tego mieliśmy pracownie elektronicze które faktycznie były przestarzałe, z mechaniki postawy, praktyki to był żart ale oprócz
Nie chciałem się wypowiadać bo po prostu nie jestem obyty to dopiero mój początek tej "przygody"
ale skoro @SmokeProspector jakoś odbił piłeczkę to postaram się też coś odpowiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kapsel99: Oświęcim

@yahoomlody: @adamua: @Odpaleniec:

Na mechatronikę nie poszedłem jako "ej to jest popularne/ mój kolega tam idzie" (wręcz przeciwnie kumple wybrali informatykę), tematyką około tej dziedziny interesuje się od małego, wiecie,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@SmokeProspector: Również skończyłem popularnego Słowaka w tym roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) i muszę Ci powiedzieć że:
1. Na plc jest duży nacisk to fakt, mimo to nie siedziało mi programowanie kompletnie i nie zdałem egzaminu
2. Pracownie od lat 70 nadal bez zmian ( ͡º ͜ʖ͡º)
3. Te warsztaty raz w tygodniu w 3 klasie widzę że mieliście lepsze, od mojego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WujekJewpat: zależy czego szukasz, ja kocham samochody, i przy nich dłubać. Elektronika była moim małym hobby (zawsze cieszyło jak się coś w domu naprawiło). Mimo wszystko idąc na mechatronika miałem nadzieję na więcej mechaniki tak 50/50 a nie 80% elektroniki /20% mechaniki. Ale jak lubisz Arduino itp to spoko wybór
@WujekJewpat: witamy w kraju, gdzie uczeń nie potrafi, z pomocą rodziców, wypisać się z religii :-D Ja #!$%@?ę, co za wazony tu żyją - przecież wy sobie w dorosłym życiu za wuja nie poradzicie! Haha! Ale nie jest mi was żal - gińcie, wazony! Przepadajcie! :D
@adamua: Też lubię motoryzację () Teraz moim małym marzeniem jest zrobienie prawa jazdy i kupienie jakiegoś Seja i dłubanie przy nim (oczywiście jeśli pieniądz pozwoli) oraz starty w kjs'ach
@B0RG: ehhhh, nie napisałem nigdzie że przymuszają mnie do uczęszczania na te lekcje.
To jest po prostu chore, że w szkole w czasie LEKCJI oraz NAUKI jest taki twór jak religia, i to jeszcze dwa razy podczas gdy o wiele bardziej przydatne przedmioty są pomijane.

btw. dlaczego np. nie można zamiast lekcji religi iść raz w tygodniu dodatkowo do kościoła, czy nie byłoby to prostsze dla wszystkich? Pomyśl zanim następnym razem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WujekJewpat: Moim zdaniem dobrze wybrałeś, jeżeli będziesz chciał to dużo z zajęć wyniesiesz.

@adamua: Ja egzaminu też nie zdałem, z praktycznego miałem za mało punktów z części opisowej mimo, że program był dobry :P To jak już nawet młotków nie robią to faktycznie dramat. My te zajecia mieliśmy w BCKUiP, na przeciwko WKU ten wielki budynek, robiliśmy młotki, spawalismy, dorabialismy mocowania i malowali kraty okienne do aresztu, oprocz tego na
@WujekJewpat: chore? A co z osobami wierzącymi? Masz problem, że chcą chodzić na religię? Chcą? Niech chodzą - tobie wuj wielki do tego. Jeśli ty nie chcesz brać udziału w spotkaniach przedstawicieli kółka rybackiego to po prostu wyraź swój sprzeciw a nie chowasz się po kątach jak ostatnia #!$%@? i płaczesz na wypoku, że w planie zajęć są dwie lekcje religii. Jeśli nie jesteś w stanie załatwić tej prostej rzeczy to
@WujekJewpat: no, taka prawda XD Wielcy ateiści, tacy wyszczekani i super elokwentni, tylko szkoda, że gdy przychodzi co do czego to mordy wsadzają w kubeł i siedzą grzecznie jak trusie :-D Wielcy bojownicy o swoją wolność, hahahah!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SmokeProspector: bielsko to chyba ma chyba najlepiej wyposażone pracownie, nawet nam je pokazywali. My byliśmy pierwszym rocznikiem na tym kierunku, i był problem z pracownią pneumatyczną, ale całkiem niezłą zrobili po opóźnieniach. Kilku nauczycieli było konkretnymi dzbanami, koleś od mechaniki był #!$%@? jak papa do dachu, marnowaliśmy czas u niego. Na warsztatach robiliśmy na tokarkach jakieś gówniane gałki, projektowanie w cadzie wyglądało tak, że mieliśmy sami sobie radzić, więc tylko podstawy,
@SmokeProspector: To co napisałeś oczywiście, że miałem, ale są to strasznie marne podstawy. Przekonałem się o tym jak poszedłem na studia i np. taka elektrotechnika, która była w technikum przez 4 lata średnio 4 lekcje w tygodniu, na studiach został ten sam materiał zrobiony w miesiąc. Ale muszę przyznać, że zajęcia w technikum były ciekawe. Jednak teraz jako student uważam, że mechatronika w technikum to zbyt obszerny materiał przez co tak