Wpis z mikrobloga

Dwa lata temu, jakoś na początku września właśnie, przeleciałem dla dziewczyny 7,5k km tylko po to by spędzić z nią weekend i zrobić jej niespodziankę. Wychodziła z uczelni, jak zawsze o tej porze do niej zadzwoniłem, pogadaliśmy chwilę co tam, jak dzień i po tej chwili rozmowy powiedziałem jej żeby się odwróciła. A tam za nią, 10 m dalej, stoję ja z ogromnym bukietem róż. Na romatyzometrze wyjabało skalę wtedy :). Byłem tak podjarany całym pomysłem i akcją, że samolot w zasadzie nie był mi do niczego potrzebny. Sam bym doleciał. Do końca swoich dni będę to pamiętał. Te emocje, radość, opracowywanie całego pomysły i wszystko co później. Jeden z lepszych weekendów mojego życia. Mirki, trzeba mieć fantazje, bo bez tego życie #!$%@? warte ;) Pamiętam minę oficera na lotnisku - na jak długo Pan zostaje? - na weekend, zrobić niespodziankę dziewczynie - to ma pan fantazję :D Takich wspomnień nie kupi się nigdzie.

Napisałem to już przy poście @niejedzkitku, ale stwierdziłem, że podzielę się z szerszym gronem.

#rozowepaski #niebieskiepaski #podroze #podrozujzwykopem
  • 75
@KRISSVector: Nie, po prostu obserwuje, interesuję się tym trochę bardziej i to naukowo (a nie redpill). Sam też byłem w związkach z młodszymi, starszymi, rówieśniczkami, wiec nie komentuję czegoś, czego sam nie doświadczyłem, ani co nie było rozważane w badaniach i innych publikacjach. Nie obracam się w patologicznym towarzystwie. Moją grupą obserwacyjną są ci „normalni” ludzie.

Może Ci się wydawać, że oglądam za dużo trudnych spraw, ale nie. Tylko wiem, tak
@bezbekpol: to gdzie są te badania i publikacje mówiące, że kobiety zapominają o niespodziankach?
Btw, jaką masz "grupę obserwacyjną"? Jak liczną? Jest reprezentatywna? Bo jak nie, to sorry, ale te "badania i obserwacje" są jedynie sposobem, by podeprzeć wypaczoną psychikę.

Jaki obrałeś model teoretyczny? Jakaś obudowa merytoryczna, odniesienia do innych publikacji? I jak z opracowaniem statystycznym?
@KRISSVector: Problem dawania prezentów jest jednym z podstawowych zagadnień w psychologi, antropologii, marketingu itd. Nie wiem czy znajdziesz pracę pt. "Kobiety częściej zapominają o prezentach", natomiast znajdziesz masę publikacji i wniosków mówiących o tym, że kobiety przywiązują wtedy większą uwagę do emocji wywoływanych w momencie przyjmowania prezentu, niż do samego prezentu. Stąd tak bardzo istotne są dla nich drobne gesty (kupienie czekolady, kwiatka, etc.). Neuroobrazowanie potwierdza, że w przypadku drobnych upominków,
@bezbekpol: Bo widzisz, piszesz taki elaborat, a nadal nie pojawiło się w nim ani jedno nazwisko, ani jeden artykuł, ani jedno badanie z neuroobrazowaniem.
Zainteresowałam się Twoimi poglądami po tym, jak odwołałeś się do badań naukowców i do swoich badań, które, jak się okazuje, są błędne metodologicznie. W całym swoim poście odwracasz kota ogonem.
@KRISSVector: Po pierwsze, nigdzie nie pisałem, że mam własne badania. Raz nazywasz moją psychikę "wypaczoną", innym razem robisz ze mnie pseudonaukowca. Ty nie chcesz usłyszeć o badaniach czy poglądach, ale usiłujesz mi udowodnić, jak bardzo się mylę, najpierw mówiąc mi, że moja psychika jest wypaczona, a potem prosząc, bym podał źródła i nazwiska xD Nazywaj to odwracaniem ogona, ucieczką, jakkolwiek chcesz, ale nie chce mi się rozmawiać z kimś, kto zaczyna
@bezbekpol: wybacz, ale jeśli powołujesz się na ilość badań, po czym nie chcesz podać ani jednego, to coś jest nie tak.
Produkowałeś się? Taką ilość tekstu nazywasz aż produkowaniem się?
Dalej nie doczekałam się badań.