Wpis z mikrobloga

Mam w umowie wynajmu pokoju, że zabrania się podnajmu i użyczenia przedmiotu najmu innym osobom. Jak mam rozumieć owe 'użyczenie'? Czy nocowanie dziewczyny bo przyjeżdża na egzaminy do miasta podchodzi pod znamiona użyczenia? Załóżmy, że ja wychodzę rano do pracy a ona zostaje na miejscu. Nie mieszka ze mną - sporadyczne zjawisko.

#prawo #wynajem
  • 9
  • Odpowiedz
@Almy1992: Nie ma, nie ma też zakazu gości ani nic z tych rzeczy, ale jeżeli noclegi wchodzą w scenariusz to nie wiem czy ta osoba nie przestaje być gościem wtedy
  • Odpowiedz
  • 1
@etatysta Co?? Pytać się wynajmującego o przyjazd dziewczyny? :) Chyba sobie kpisz...

@swerve Użyczenie zachodzi gdy ktoś de facto mieszka zamiast Ciebie w lokalu na stałe.
Nie musisz sie tłumaczyć nikomu jeżeli nawet wyjedziesz na jakiś czas i zostawisz lokal komuś innemu pod opieką...
  • Odpowiedz
@swerve kurczę... właściciele to też ludzie. Zadzwoń pogadaj jak on to widzi. Wynajmujesz mieszkanie czy pokój.. sam czy z innymi? Jak sam to pół biedy, byle na ciebie współlokatorzy nie byli źli ze nie dorzuca sie so czynszu i rachunków.
  • Odpowiedz
@luukasek: mamy opłatę stałą za rachunki, która i tak jest dość wysoka - 150 zł od osoby, mieszkamy we 3 więc nie wiem co trzeba by było zrobić żeby to przekroczyć :P
  • Odpowiedz