Wpis z mikrobloga

@c3po wolno w akwarystyka, wolno ( ͡º ͜ʖ͡º) 100 litrów to nie przesada im większe tym wiecej mozesz poszaleć z obsadą czy aranżacją. No i jest nieco łatwiej.
Gotowe zestawy to moim zdaniem zestawy dla "Januszy akwarystyki". Lepiej troche poczytać, popytać i samemu sobie złożyć, bo zazwyczaj gotowe zestawy mają za małe filtry - a dla początkującego to bardzo, bardzo brzydka pułapka.
Pamietaj, jak producent pisze, ze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MandarynWspanialy: od kilku dni jestem silnie zainteresowany tematem, gdyż w końcu udało mi się zabezpieczyć środki finansowe niezbędne do realizacji projektu ( ͡º ͜ʖ͡º) a że wychodzę z założenia że nie stać mnie na kupno tanich rzeczy muszę pomyśleć o wydaniu pieniędzy conajmniej 2 razy.

Nagły zaped w stronę akwarium pojawił się po tym jak11 letni syn zapragnął mieć w domu pająka ptasznika... Rybki wydają się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Couto: właśnie dziś oglądałem po raz pierwszy w sklepie jakieś zestawy i już na pierwszy rzut oka mi się to nie podobało, chociażby ze względu na rozmiar filtra dokładnego do kompletu. W mojej opinii, jeżeli filtr będzie większy niz minimalny na pewno nie zaszkodzi, a jak będzie za mały może tyko szkód narobić. A w każdym zestawie filtr był na dolnej granicy. Poza tym popełniłem chyba pierwszy i najgorszy błąd... Poszedłem
@c3po: nie wiem jaki masz budzet, ale do 100L ja bym bral kaskade fzn-3. Jak Cie stac na kubel i masz miejsce na niego to kup kubel (ale z chinczykami to bym uwazal). W zestawach masz zawsze grzalke, to przemysl - ja nigdy grzalki nie potrzebowalem, bo mam dosc cieplo w mieszkaniu (czasem wrecz mam odwrotny problem), wiec moze sie to okazac zbednym wydatkiem. Chcesz pokrywe? Tutaj chyba mozna najbardziej poleciec
@c3po: swiatlo z tego okna w ciagu dnia pada na te komode? masz tam w okolicy zrodlo pradu? klima obok, wbrew pozorom moze nawet pomoc (jakbys chcial zbijac temperature). Ta komoda jest drewniana z plecami (wyglada dosc solidnie ... bo meble ala ikea/brw potrzebuja lekkiego tuningu zeby przyjac > 100kg)? Posadz na niej zone (kumpla) i siebie - zobacz czy sie nie ugina, nie buja na boki.
@Couto: owszem promienie padają, okno jest od wschodu, plusem to, że jest to poddasze i dach "zachodzi" prawie na okno ograniczając ilość słońca. Jednak nie jest to miejsce całkowicie promieni słonecznych pozbawione. (rolety są zaciągane na noc i podnoszone dopiero rano - więc mogę wydłużyć "zaciemnienie") W pokoju jest jeszcze jedno okno - dokładnie naprzeciw tego ze zdjęcia, i ono wieczorem też rzuca promienie słońca na tę komodę, aczkolwiek tam też
@c3po: ja bym sie bardziej tym sloncem przejmowal niz klima. I raczej tym oknem, z ktorego padaja promienie sloneczne w ciagu dnia, nie wieczorem. Jak bedzie tego swiatla slonecznego za duzo, to mozesz miec problemy z glonami na tej szybie, na ktora beda padac. Z klima - tak jak piszesz. Najwyzej jak bedzie chlodzic wode, to podgrzejesz. W te strone latwiej ;) Co do przejscia - tak, ludzie mowia, zeby nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Couto: od samego początku myślę nad przykrytym akwarium. I z tego względu mam też ograniczony wybór, gdyż w pomimo,iż pisalem, że nie stać mnie na kupno tanich rzeczy, zakup pokrywy za 500 zł odpada zdecydowanie, a pokrywę chciałbym (znaczy żona chciałaby bardziej niż ja) w kolorze białym z racji na otoczenie. A skoro kolor biały to i wybór zdecydowanie mniejszy, a gdy dodać do tego fakt, że musi być LED i