Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tą odpowiedzialność w Sp z o.o.? Czy jeżeli np. przez przypadek użyje chronionych praw autorskim obrazków na swojej stronie www i właściciel mnie pozwie to jest szansa na zachowanie osobistego majątku?

Co jeżeli od razu po otrzymaniu listu z pozwem wypłacę sobie wszystkie pieniądze firmowe? Mam teraz DG i tak sobie działam bez świadomości, że taka sytuacja może mieć miejsce i stracę wszystko + zadłużenie na całe życie. #biznes #firma #spzoo #prawo

Aktualnie zamiast skupiać się na pracy to się zastanawiam czy nie otworzyć sp zoo dla bezpieczeńśtwa, niestety dużo z tym pracy i innych zmartwień typu podwójne opodatkowanie
  • 35
  • Odpowiedz
@GordonLameman3: niby jakiej zasady? Jak będzie w zarządzie? A uwzledniles zmiany które następują od 2019? Chyba też nie... @Ogar_Ogar: @Onbehalf: dostałeś konkretną radę - idź do prawnika a nie pytaj o tak istotne rzeczy na forum że śmiesznymi obrazkami, więc się nie burz tylko nad tym zastanów. Inna sprawa - skoro kombinujesz z korzystaniem z czyichś prawam autorskich i nie chcesz za to płacić to #
  • Odpowiedz
  • 0
@AlezPanieMecenasie: nic nie kombinuje, mam pracowników po których nie zawsze sprawdzam jakiego rodzaju treści wykorzystali. Nie wiem to tylko przykład czegoś co się może wydarzyć i lepiej się zabezpieczyć teraz a nie po fakcie. Better safe than sorry
  • Odpowiedz
@Onbehalf: prowadząc przedsiębiorstwo ponosisz takie ryzyko, musisz to wkalkulować i uwzględnić przy podawaniu wynagrodzenia swoim kontrahentom. Są sposoby na zabezpieczenie swojego majatku, a nawet działanie anonimowo (bez ujawnienia w KRS) ale niestety od kwietnia 2020 będzie trudniej z nich korzystać. Chcesz się czegoś na ten temat dowiedzieć to uderzaj do radcy orawnego, który zajmuje się spółkami, trustami, umowami powiernictwa etc
  • Odpowiedz
  • 0
@AlezPanieMecenasie: prowadzę dg 3 lata i nie miałem żadnych problemów. Ostatnio kilka miesięcy gorszych i sobie myśle „gorzej być nje może” a potem uświadamiam sobie ze jakaś firma mogłaby mnie teraz pozwać i byłbym skończony. Zastanawiam się czy przejście na sp zoo powinno być moim priorytetem.
  • Odpowiedz
Nie wiem to tylko przykład czegoś co się może wydarzyć i lepiej się zabezpieczyć teraz a nie po fakcie.


@Onbehalf: Nie lepiej wykupić OC za parę stów rocznie? Nie wiem czy znajdziesz od takich zdarzeń, ale warto poszuać.
  • Odpowiedz
Jak to jest z tą odpowiedzialność w Sp z o.o.? Czy jeżeli np. przez przypadek użyje chronionych praw autorskim obrazków na swojej stronie www i właściciel mnie pozwie to jest szansa na zachowanie osobistego majątku?


@Onbehalf: jesli bylo to przez przypadek to nie bedziesz miec problemu z majatkiem osobistym. Jesli jednak swiadomie wrzucilas zdjecie ale nie wiedzialas ze lamiesz prawo autorskie to jest to dzialanie swiadome wedlug prawa.

Co jeżeli
  • Odpowiedz
  • 0
@karer: twoim zdaniem warto wiec założyć sp zoo? Tylko dla ewentualnego najgorszego scenariusza? Musiałbym pewnie wtedy wydawać sporo pieniędzy na księgową w celu optymalizacji.
  • Odpowiedz
@Onbehalf: pewnie z 2k miesiecznie trzebaby placic na obsluge. To nie sa wielkie pieniadze ale czasem warto. Tylko twoje dlugi ktore teraz sobie narobiles obciazaja twoj majatek prywatny.
  • Odpowiedz
  • 0
@karer: na razie nie mam żadnych długów. 2k miesięcznie za taką zwykła sp zoo czy anonimową? To teraz prawie tyle płace łącznie za księgowość+ZUS.
  • Odpowiedz