Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tą odpowiedzialność w Sp z o.o.? Czy jeżeli np. przez przypadek użyje chronionych praw autorskim obrazków na swojej stronie www i właściciel mnie pozwie to jest szansa na zachowanie osobistego majątku?

Co jeżeli od razu po otrzymaniu listu z pozwem wypłacę sobie wszystkie pieniądze firmowe? Mam teraz DG i tak sobie działam bez świadomości, że taka sytuacja może mieć miejsce i stracę wszystko + zadłużenie na całe życie. #biznes #firma #spzoo #prawo

Aktualnie zamiast skupiać się na pracy to się zastanawiam czy nie otworzyć sp zoo dla bezpieczeńśtwa, niestety dużo z tym pracy i innych zmartwień typu podwójne opodatkowanie
  • 35
  • Odpowiedz
  • 0
@Ogar_Ogar: mam dg. Pytam jak działa ograniczona odpowiedzialność. Nie mam żadnych problemów i staram się dopilnować nigdy ich nie mieć. Jaka jest wiec korzyść sp zoo skoro nie mogę zabezpieczyć środków?
  • Odpowiedz
  • 0
Czyli jeśli posiadam majątek typu kilka mieszkań wartych 1 mln zł, a na koncie firmowym mam 0.5 mln to majac sp zoo stracę jedynie pol mln firmowe? Majątku osobistego mi nie zabiorą?
  • Odpowiedz