Wpis z mikrobloga

Pamiętacie tamtą aferę, gdy Rydzyk miał dostać 70 milionów na muzeum Wyklętych w Toruniu?

W Warszawie Hanka chce wydać ponad 2 razy więcej na jakiś teatr żydowski i to po niedawnym wybudowaniu żydowskiego muzeum za jedną trzecią miliarda złotych.

Tak się marnuje publiczne środki.

#bekazlewactwa #warszawa #lewackalogika #4konserwy

Swoją drogą pamiętam jak #neuropa w przypadku rydzykowskiego muzeum krzyczała o marnowaniu pieniędzy podatników.

Ciekaw jestem jak neuropki zachowają się teraz, choć w zasadzie to chyba znam odpowiedź. #polityka
Pobierz L.....i - Pamiętacie tamtą aferę, gdy Rydzyk miał dostać 70 milionów na muzeum Wyklęt...
źródło: comment_suX6RD4FtIRue3ko12fLapV6Odnrdbxj.jpg
  • 149
Serio pytasz jaka jest różnica pomiędzy środkami publicznymi przeznaczanymi na inwestycje publiczne, których właścicielem pozostaje państwo, a środkami publicznymi przekazywanymi podmiotom prywatnym?


@rzep: W obu przypadkach państwo wydaje pieniądze podatników, a na całym świecie praktykowane jest finansowanie działań organizacji pozarządowych. Chcesz zakazać wspierania przez państwo organizacji pozarządowych?
W obu przypadkach państwo wydaje pieniądze podatników, a na całym świecie praktykowane jest finansowanie działań organizacji pozarządowych.


@Lawrence_z_Arabii: Ale w jednym wypadku to, co zostanie za nie kupione, pozostaje w rękach państwa, a w drugim nie.
Ale w jednym wypadku to, co zostanie za nie kupione, pozostaje w rękach państwa, a w drugim nie.


@rzep: I co z tego, skoro obie rzeczy zostały kupione za cudze pieniądze, które trzeba było najpierw zabrać w podatkach?

Jeśli chcesz zakazać państwowych dotacji prywatnym podmiotom to to napisz po prostu.
@rzep: Ja widzę, że @Lawrence_z_Arabii boli to, że teatr ma w nazwie "Żydowski" i już wietrzył spiek, że HGW chce dotować bizes Żydów. A tu lipa. Teatr jest polski, a właściciel to Państwo. Co więcej m. st. Warszawy ma obowiązek opieki nad ośrodkami kultury. Na przykład budowa sali Simfonii Varsovii. Gdyby przyjąć narrację @Lawrence_z_Arabii, to zamiast Muzeum Narodowego mielibyśmy prywatne kino.
Ja widzę, że @Lawrence_z_Arabii boli to, że teatr ma w nazwie "Żydowski" i już wietrzył spiek, że HGW chce dotować bizes Żydów. A tu lipa. Teatr jest polski, a właściciel to Państwo. Co więcej m. st. Warszawy ma obowiązek opieki nad ośrodkami kultury. Na przykład budowa sali Simfonii Varsovii. Gdyby przyjąć narrację @Lawrence_z_Arabii, bo zamiast Muzeum Narodowego mielibyśmy prywatne kino.


@director: Czyli również w 70 milionach na muzeum Rydzyka w
I co z tego, skoro obie rzeczy zostały kupione za cudze pieniądze, które trzeba było najpierw zabrać w podatkach?

Jeśli chcesz zakazać państwowych dotacji prywatnym podmiotom to to napisz po prostu.


@Lawrence_z_Arabii: Gdzie napisałem, że chcę? Zwracam Ci uwagę na różnicę, pomiędzy wydawaniem publicznych środków na publiczne cele, które pozostają własnością państwa, przekazywaniu publicznych środków podmiotom prywatnym.
Zwracam Ci uwagę na różnicę, pomiędzy wydawaniem publicznych środków na publiczne cele, które pozostają własnością państwa, przekazywaniu publicznych środków podmiotom prywatnym.


@rzep: Co to za różnica, skoro akceptujesz obie te rzeczy?
tak Lux Veritas to prywatny interesik Rydzola

nie Teatr Żydowski nie jest prywatnym interesem


@Duze_piwo: lux veritatis de iure jest fundacją. naucz się podstaw logiki i prawa. istnieją także biznesy dostające od państwa środki na konkretne przedsięwzięcia i nazywa się to partnerstwem publiczno prywatnym. W tym wypadku jednak nie ma to związku z biznesem tylko działalnością kulturową.

@rzep: Ja widzę, że @Lawrence_z_Arabii boli to, że teatr ma w nazwie "Żydowski"
No przecież tłumaczę Ci różnicę - zmiana właściciela tych środków.


@rzep: No ale pisałeś, że akceptujesz dotacje dla prywatnych podmiotów. Gdyby według ciebie było coś złego w tym, że niepaństwowy podmiot dostaje pieniądze od państwa, to byś chyba przeciw takim dotacjom protestował, czyż nie?
No ale pisałeś, że akceptujesz dotacje dla prywatnych podmiotów. Gdyby według ciebie było coś złego w tym, że niepaństwowy podmiot dostaje pieniądze od państwa, to byś chyba przeciw takim dotacjom protestował, czyż nie?


@Lawrence_z_Arabii: Akceptuje koncept. Nie oznacza to, że popieram każdą taką decyzję.

Czy ja naprawdę muszę tłumaczyć Ci takie oczywistości?
Hipokryzją jest niepopieranie każdej decyzji rządu?


@rzep: Hipokryzją jest, gdy raz się twierdzi, że pieniądze wydane na muzeum to marnowanie publicznych środków, a innym razem się twierdzi, że teatry i muzea trzeba wspierać, bo same się nie utrzymają.

Zresztą, skoro coś się nie utrzymuje, to chyba lepiej, że jest w prywatnych rękach, a nie państwowych, bo to chroni państwo przed zwiększaniem się długu, czyż nie?