Wpis z mikrobloga

@Serghio Tak pilno ci do nauki? Może w tym roku będziesz miał w końcu podstawy przedsiębiorczości i pozanudzasz wszystkich Korwinem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Praca niani spełnia cechę stosunku pracy, tym samym powinna też zgodnie z prawem pracować na umowę o pracę. Ale to już inna dyskusja.
  • Odpowiedz
@dr_Klotz:

pozanudzasz wszystkich Korwinem


Nie chcę mieć z nim nic wspólnego. Szkoda już pisać, wrzucanie obcego po wątpliwych przesłankach do jednego worka z tego typu poglądami, jak i kompletna nieznajomość przepisów sugeruje o rażącej biedzie umysłowej...
  • Odpowiedz
@iRickGrimes zapominają tu wszyscy o jednym. Tu oferentem pracy jest nie firma a prywatna osoba, więc oczekiwanie standardów zatrudnienia jak w przedsiebiorstwie jest porobione. Ta osoba zazwyczaj gdzieś sama pracuje i dzieli się wynagrodzenie z opiekunką. Jeśli sama ma zapłacić opiekunce dajmy na to minimalną 12 zl/h to sama musi zarabiać ponad 2 razu wiecej(opiekunce płaci jeszcze w czasie dojazdu i powrotu z pracy). Także jeżeli zarabia mniej niż 25 zł
  • Odpowiedz
Aktualne prawo Polskie nie zezwala na umowę zlecenie za 1 zł/h. Od 2017 mamy przepisy regulujące minimalną stawkę godzinową na umowę zlecenie. Umowa o dzieło takiej nie ma, zleceniówki mają teraz minimalną 13,70 brutto za h jeśli się nie mylę.


@Lazerek: dzięki za poprawienie mnie, chodziło mi o umowę o dzieło.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
jak Pani pracodawczyni nie znajdzie nikogo chętnego podjąć pracy, to zwiększy stawkę.


@3edcvfr4: zwiększy, albo nie zwiększy i będzie się żalić jacy to młodzi są roszczeniowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W kraju obowiązuje też wolność słowa i każdy ma prawo ocenić proponowaną stawkę. Żadnego hejtu ani ostrych słów pod adresem pracodawcy nie widzę.
  • Odpowiedz
zwiększy, albo nie zwiększy i będzie się żalić jacy to młodzi są roszczeniowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wielki-elektronik: no i wtedy ja będę mógł skomentować analogicznie o januszach pracodawcach, ale na mirko ostatnimi czasy dużo częściej słuchać takie głupie gadanie "lolololo kto za tyle będzie pracować", to tak jakby przyszedł programista 15k i powiedział "coooo, jak to w lidlu na kasie za 2500 na rękę, jak
  • Odpowiedz
@iRickGrimes: trochę bym się bał gdybym miał dziecko powierzyć komuś nad nim opiekę gdy ktoś taki się godzi na 3zł/h. Przecież nawet za parkowanie samochodu na niestrzeżonym parkingu się więcej płaci.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@iRickGrimes: szukaj osoby której powierzysz swoje dzieci, ich zdrowie i życie na X godzin dziennie, rzuc stawka jak za dwa obiady w dobrej restauracji xD
  • Odpowiedz
@3edcvfr4: @magik-86: lepiej skrytykowac bo ktos moze byc pod sciana i to wziac, wtedy jest wyzyskiwany a takie komentarze moga temu zapobiec

@jajo_pandzianka: pomijasz fakt, ze te dzieci juz sa w takim wieku, ze oboje rodzice powinni pracowac Co obstawiam sadzac po tym ze dzieci potrzebuja opieki. I wtedy z polowy pensji robi sie 1/4 ktora trzeba przeznaczyc na nianie, nie wspominajac o 500+.
Inb4 samotna
  • Odpowiedz
Ze ona sie nie boi zostawic dzieci komus, kto jest gotowy spedzic 12 dni z gowniakami za 350zl...
Przeciez nikt zdrowy na umysle sie na to nie zgodzi.
  • Odpowiedz
@Serghio:
@magik-86: Wygląda na to, że jednak Serghio ma rację i przy umowach zleceniach między osobami fizycznymi nie ma stawki minimalnej. Nie wiedziałem o tym, ale po sprawdzeniu okazuje się to prawdą, na stronie ministerstwa jest informacja

Obowiązek [stosowania godzinowej płacy minimalnej] ten nie ma zastosowania do umów zawieranych między osobami fizycznymi nie prowadzącymi działalności gospodarczej.


No cóż, pieniądze i tak śmieszne ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz