Wpis z mikrobloga

Jak zwykle w takich sytuacjach p---------e głodnych kawałków, że wolny rynek i nikt nie zmusza do pracy za taką stawkę. Takie pazerne januszostwo trzeba tępić i tyle, a nie wycierać sobie gębę wolnym rynkiem. Ciekaw jestem jak ci wolnorynkowcy by się czuli szukając pracy i znajdując same takie cudowne ogłoszenia. Sielanka istna, w końcu przecież nikt nie każe tyrać, nie? A że jeden janusz z drugim od siebie odgapia i taka zaraza
  • Odpowiedz
@MangoZjem: mówisz o abstrakcyjnej sytuacji która nie istnieje w dzisiejszym świecie ani nie istniała nawet w średniowieczu. K---y zawsze zarabiały dużo dużo więcej niż przeciętne kobiety.
  • Odpowiedz
Aktualnie prawo w PL pozwala na zatrudnienie człowieka na umowę zlecenie nawet za 1 zł na h i jeśli jest osoba, która chce za tyle pracować to nic Tobie do tego komunisto.


@magik-86: Nie pozwala.
  • Odpowiedz
@iRickGrimes: nie widzę problemu, włączasz o 8:30 SpongeBob i wyłączasz o 16:00. Po bajkach karmisz, żeby nie płakały i 350 Zeta wypada za dwa tygodnie czytania książek albo Grabka w gierki. Cena określa jakość także w tym przypadku.
  • Odpowiedz
Zawsze zostaje umowa o dzieło jeśli masz firmę i wtedy możesz płacić 1 zł za h.


@magik-86: Nie możesz, ponieważ umowa o dzieło ma ściśle określoną definicję i zakres stosowania - zresztą tak samo jak zlecenie i umowa o pracę. Na pewno opieka nad bachorem nie spełnia definicji umowy o dzieło - no chyba, że go rozprujesz i wypchasz - wtedy stworzysz "dzieło".
  • Odpowiedz
@woda_gazowana Generalnie to uważam siebie za niedogmatycznego liberała gospodarczego ))¯_(ツ)_/¯, ale nauczony doświadczeniem wiem, że bycie nazwanym lewakiem (tym bardziej komunistą)w internecie trzeba traktować jak komplement ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
@dr_Klotz: no to niezły komplement xD
ja yebix, jak ktoś szuka frajera za grosze i go znajdzie to co komu do tego? w polsce o ile nie masz starych w miarę kumatych, to musisz sam się przejechać na dzikim polskim kapitalizmie żeby już nigdy więcej tego nie zrobić
a jak ktoś się nie nauczy to dobrze, przynajmniej ktoś inny się nie nadzieje( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz