Wpis z mikrobloga

marzy się dla mnie dokonanie czegoś wielkiego dobrego przełomowego co poprawiłoby jakość życia miliardów ludzi i uczyniło świat lepszym miejscem
chciałabym np wynaleźć lek na raka albo zniszczyć kapitalizm

#korwin #4konserwy #neuropa #libertarianizm #neoreakcja #liberalizm #kapitalizm #antykapitalizm ##!$%@?
#gownowpis #oswiadczeniezdupy #takaprawda #etyka #dobro
Chodtok - marzy się dla mnie dokonanie czegoś wielkiego dobrego przełomowego co popra...

źródło: comment_Ecb6id0KP6TGuSyNj5yh7YXLwMQbbyrj.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to też jest jakieś wyjście ale wieżę że dałoby się uratować planetę również w mniej drastyczny sposób np min zmiatając z jej powierzchni kapitalizm

@SralNick
  • Odpowiedz
@Chodtok: wisi mi Twoje iks de, tam masz najbliżej ideału. Szkoda, że do tego chyba są bandą nacjonalistów (no i patrzą przez palce na oddolną przedsiębiorczość), czułyś się całkiem spoko. Kambodża za Czerwonych Khmerów była też niedaleko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
rak to niesamowite cierpienie dla chorego i jego otoczenia
możliwość skutecznego leczenia wyeliminowałaby to cierpienie
mniej cierpienia = lepszy świat

@lemek3
  • Odpowiedz
hmmm jest to chyba jedna z częstszych przyczyn zgonów z tego co kojarzę no ale dobrze powiedzmy że tylko milionów jeśli mówimy o tu i teraz natychmiast

miliardy w tym kontekście odnosiły się bardziej do kapitalizmu

@lemek3
  • Odpowiedz
@Chodtok: A no to chyba, że tak. Ja bym bardziej jak taki bardziej radykalny Tanos, zabił wszystkich nieszczęśliwych, a potem zabiłbym takich co wkur*** innych! Jeden prosty sposób!
  • Odpowiedz
@Chodtok: walcząc z chciwością zniszczysz człowieczeństwo bo chciwość jest elementarną cechą, która napędza rozwój ludzkości dzięki niej ludzie wyszli z jaskiń i polecieli w kosmos ale chciwość to nie tylko umiłowanie pieniędzy ale również miłość do drugiego człowieka. Jeśli kogoś kochasz to znaczy że jesteś chciwy na niego chcesz go tylko dla siebie z nikim się nie podzielisz a kiedy ktoś chce odebrać twoją drugą polówkę jesteś zły bo jesteś
  • Odpowiedz
chciwość to [...] miłość do drugiego człowieka


xdddddd
szkoda tylko że w kapitalizmie sporo osób nie morze zaspokoić swojej chciwości na takie rzeczy jak jedzenie albo ogólnie w miarę godne życie ;//

@Fortepianino
  • Odpowiedz