Wpis z mikrobloga

#rower #rodzice

Hej, mam 7 latka, który ma jakąś blokadę na jazdę na rowerze - nie umie, nie chce, nie będzie.

Jakieś pomysły jak go przekonać ?
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To nie bylo mile. To syn znajomych, zwrocilem sie o pomoc tutaj by ktos moze napisal jak odblokowac ta blokade.


@zulik: a to przepraszam, że to było intencją żeby CIę wkurzać... myślałem, że to Twój dzieciak
ja osobiście nie jestem za tym, żeby dzieci zmuszać do wszystkiego... choć to trudne i w sumie po sobie widzę, że to taki "domyślny" model zachowania.
Możliwe że młody jest niepewny siebie tak ogólnie - wtedy zmuszanie jeszcze pogorszy sprawę.
Sam dojdzie do tego, jak nabierze pewności co do
  • Odpowiedz
@zulik: ja też nie chciałam. Z czasem mi przeszło. Najgorzej jak zaczniesz naukę od kilku guzów i strupów. Dzieci szybko tracą motywację, jeśli kolejne próby wiążą się z potencjalnym bólem.
  • Odpowiedz
@zulik: za dużo masz odpowiedzi, więc jak się powtarzam, to sorry
kupić rower biegowy - jedna z lepszych rzeczy dla dzieciaka w wieku 3-4, ale na 7 też może się znajdzie rozmiar. Zajebiście uczy równowagi.
Moją córa najpierw nauczyła się sama na biegowym, potem przesiadka na rower z 4 kołami by nauczyła się pedałować (trochę siły dziecko musi mieć)
a po odkręceniu dodatkowych kółek to tak jak muła - na
  • Odpowiedz
@zulik: Ja nie widze problemu w tym, że dziecko nie chce jeździć. Sam nauczyłem się jeździć dopiero jak miałem iść do gimnazjum i przez wiele lat każdy zwracał uwagę na to, że "jak to nie umiesz jeździć na rowerze". Takie działania nie przyniosą nic pozytywnego i dziecko będzie tylko bardziej zniechęcone. Obecnie uwielbiam jeździć na rowerze, ale długo kojarzyło mi się to z częstymi upadkami i brakiem przyjemności, a gdy
  • Odpowiedz