Wpis z mikrobloga

Jest w domu kryzys ponieważ z różową nie mozeny dojsc do konsensusu który samochód wybrać a i żadne z nas nie chce porzucić swojego wyboru na rzecz drugiej osoby bo każdemu z nas podobają sie i pasuja inne rzeczy w aucie. Dodajemy wiec trzeci głos do dyskusji fanów #motoryzacja i #samochody który może zdecydować który zamówimy.

Postawiłem sobie warunek że jeśli jeden z 5 samochodów dostanie najwiecej głosów o okaże się być naszą ukrytą wspólną rezerwą to go kupimy, w innym wypadku pewnie zadecyduje rzut monetą. Albo ostateczna jazda testowa która rozwieje wątpliwości.

Koszt większości z nich w pakiecie który wybieraliśmy czyli zazwyczaj diesel 190KM+ z 6(Lexus)/8 stopniowa automatyczna skrzynia lub hybryda u Lexusa (bo są dobre i sprawdzone) jest zbliżony i oscyluje w granicach 260-285tys zlotych i Tiguan 220tys w wysokiej konfiguracji która nam pasuje ale to segment niżej. GLC - poza skalą cenową. GLA za małe.

Ustaliliśmy wspólnie kolor (chociaż tyle) i wyznaczyliśmy standard (wyposażenia) że biorą w głosowaniu samochody które posiadaja fabryczne mechanizmy zwiekszajace łatwość montażu fotelika dziecięcego (gowniaQ w drodze ale Skodą KodiaQ to on/ona nie pojeździ), AWD.

Samochód będzie nowy z salonu ze względu na preferencyjny system finansowania jaki dostałem z pracbazy.

W większość znacie lub kojarzycie te auta ich jakość, wady/zalety o których nie mówi się czesto głośno a o ktorych możemy nie wiedzieć. Wszystkie obejmują ofertę klasy premium prócz Tiguana ale i ten w max pakiecie daje spore poczucie ze siedzimy i prowadzimy klasę premium (był odrobine za ciasnawy jednak). Czego np nie da Mazda czy Kodiaq od skody (sprawdzaliśmy).

Jeżeli mielibyście wybierać samochód którego kryterium jest jazda głownie po mieście z gowniaczkiem plus wypady za miasto od czasu do czasu lub wyprawa w Europe. Dojazd do teściów 500km kilka razy w roku...
Chcieliśmy nowego Land Rovera Discovery ale w wyposażeniu który chcieliśmy szedł już w granice 340-350tys.+

Patrząc na powyższe co byście wybrali?

Powiedziałem jej o dodatkowym glosie jaki rzucam do koszyka i jest to wasz głos.

Z chęcią poznam wasze zdanie i opinie, od Dealerów nie dowiem się tego czego mógłbym się dowiedzieć od tych którzy śledzą branżę z bliska i wiedzą więcej na temat tych samochodów i pomogliby podjąć decyzję.
(jakość obsługi posprzedażowej, awaryjnosc, irytujace problemy które pojawiaja sie po czasie itd.)

Do listy dochodzi też BMW x3 xDrive 20d nie widoczny na zdjęciu.

Głosowanie kończymy jutro wieczorem, może się okaże że wygra nasz rezerwowy i to on bedzie stał u nas na podwórku, kto wie.

#pytanie #bmw #audi #lexus #volvo #volkswagen #kiciochpyta #weltschmerz
A.....h - Jest w domu kryzys ponieważ z różową nie mozeny dojsc do konsensusu który s...

źródło: comment_hZJFZuVWJs4kB3Ko7xPamYiYfdyXO4yX.jpg

Pobierz

Który samochód kupić biorąc pod uwagę powyższe...

  • VW Tiguan 2.0TDI 4 Motion 190KM 7bieg. 5.6% (12)
  • Audi Q5 S line 2.0 TDI quattro S tronic 8.3% (18)
  • Lexus 300h F-Sport 2.0 AWD Hybrid 6bieg. 23.1% (50)
  • Volvo XC60 D4 AWD 190 KM 8bieg. 51.9% (112)
  • BMW x3 xDrive20d SE 190KM 8bieg. 11.1% (24)

Oddanych głosów: 216

  • 18
@kk_ll: za niska pozycja, sedany nie byly brane pod uwagę tylko SUV'y. Jestem świadomy wlasciwosci jezdnych i legendarnej jakosci ukladu napedowego ale decyzja zapadla. Dlatego jest Q5 Quattro na liscie.
Volvo wydaje się dobrym wyborem. Teraz na nie są nawet dość dobre warunki finansowania więc jest dość duże pole do manewru przy konfiguracji.

Jeździłem poprzednią generacja XC60 D4 w automacie. Dawało radę. Nie można było narzekać. Bardzo wygodne nie sypało się nic. Jak to w automacie na redukcje trochę zaczekasz ale to przecież nie wyścigówka.

Lex też jest ciekawy ale nie mam porównania.
@AmonGoeth: panie OPie jak Pan chcesz Volvo to kup Pan wcześniej 6 letniego smartfona lub jakiegoś aktualnego chinczyka za 120zl i spróbuj z tym żyć. Umrzesz z nerwów. System inforozrywki tragiczny. Nie wiele lepiej w lexusie. Dla mnie to od razu odpadają te dwa, bo to wazne. Najlepszy ma bmw, ale grupa VW też spoko. Do tego skrzynia też dużo lepsza w bmw i w ogóle to udany model. Jeździłem też