Wpis z mikrobloga

W niedzielę na kościelnych płotach zawisną dziecięce buciki. Chodzi o upamiętnienie ofiar pedofilii

Akcja "Baby Shoes Remember" narodziła się w Irlandii. W najbliższą niedzielę przyłączy się do niej Polska.

- Warszawska część wydarzenia 'Baby Shoes Remember' ma na celu upamiętnienie wszystkich ofiary księży - pedofilów. W szczególności tę większość, która nigdy nie doczekała się sprawiedliwości. W niedzielę 26.08. będziemy na nieruchomościach kościoła wieszać dziecięce butki przepasane czarną wstęgą. Uczestników prosimy o robienie zdjęć i zamieszczanie na stronie wydarzenia

#neuropa #pedofilewiary #bekazkatoli #warszawa
Pobierz
źródło: comment_ilwVTo1bYT6YcLNr33btmWG4LtPb8DtW.jpg
  • 16
@Wakacje_w_styksie: najwyzszy czas pojsc po rozum do glowy. Do tej pory bylo tak, ze kler oplatal i dusil Polske coraz mocniej i mocniej, zaszczepial szkodliwe antyludzkie brednie, niszczyl spoleczenstwo, a idioci pierdziela o islamistach we Francji. No jak bardzo trzeba miec sprany leb? I jeszcze ten nadworny argument... "JAK NIE KATOLICYZM TO BEDZIESZ MIAL ISLAM LEWAKU!!!"... Co tam ze obok mamy ateistyczne Czechy... No, ale lepiej pozno niz wcale...
@lakukaracza_: jak ja uwielbiam takie protesty, marsze i symbole, pewnie niewiele pomogą, ale można w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku spędzić miłą godzinkę na świeżym powietrzu, żeby mieć potem o czym opowiadać przy kawusi.
"Wiesz Zdzichu, byłem na tej sobotniej akcji i też bucik powiesiłem, niech wiedzą, że pamiętamy. Piękna sprawa, taka wzruszająca.".
Czasami mam wrażenue, że te wszystkie akcje, to pomysły lobby różnych producentów; producentów czarnych parasoli, drucianych wieszaków, dzieciecych bucików,
@Wakacje_w_styksie: Czas powołać Wysoką Komisję ds. Ateizacji Wykopu. W Sejmie jest ds. Ateizacji Polski, to dlaczego wykop ma być gorszy?

wszystkie akcje, to pomysły lobby różnych producentów

@Fafnucek: Tak, lobby producentów butów dla dzieci, lobby producentów parasoli, i międzygalaktyczne lobby producentów drucianych wieszaków XDDD Bo ludzie nie powinni okazywać swojego poparcia / sprzeciwu dla jakiegoś zjawiska, bo wykopki wietrzą zmowę.

pewnie niewiele pomogą

ACTA i protesty przeciwko niej

ale można
@Prezes_roku: może przeznaczyć tę energię i fundusze na zorganizowanie jakiejś fundacji, która się zajmie takimi sprawami, na kampanoe społeczne, w razie potrzeby na prawników dla osób poszkodowanych.
Znam trochę ludzi z różnych środowisk, od patriotycznych kiboli, po homoseksualnych reżyserów, wszyscy oni chodzą na swoje marsze i większość z nich ma jedną cechę wspólną; chodzą na te marsze, bo to relatywnie prosty i niewymagający wysiłku sposób na "zrobienie czegoś", okojenie sumienia, podnieaienie