Wpis z mikrobloga

@pogop idź do sklepu i weź laysy paprykowe. Jest napisane że mogą zawierać pszenicę. Oczywiście wystarczy wybrać inny smak ale to nie znaczy że każde chipsy są bezglutenowe. A to że coś może zawierać, często znaczy że zawiera. Btw mąka kukurydziana nawet może zawierać.
@pogop: debile ci, którzy wierzą w te bzdety o glutenie. Jak się nie ma celiakii to można nawet sam gluten jeść i będzie spoko.

Tak sobie teraz wpadłem na pomysł, żeby wmówić tym nieukom, że kwas rybonukleinowy jest niezdrowy i trzeba jeść rzeczy go pozbawione ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@kefaise ja prawdopodobnie nie mam celiakii ale to nie jedyna przypadłość która zmusza do zrezygnowania z glutenu. Mam zwykłą nietolerancję i po prostu źle się czuję po tym.
@Funtasyy: do ludzi, którzy rzeczywiście mają problemy zdrowotne i nie mogą jeść glutenu nic nie mam. Przekichana sprawa. Ale hipsterczyki, co się naoglądali żółtych napisów i innych szarlatanów mnie wkurzają. Przychodzi taki, marudzi, że bezglutenowe, bez laktozowe, bez niczego, a na koniec zamawia Żywca Białego.
@pogop Gowno wiesz a się wypowiadasz. To, że produkt powinien być naturalnie bezglutenowy nie znaczy, że tak jest. Dużo chipsów ma np. w składzie make tarta. Albo są zanieczyszczenia przy produkcji.
@kefaise: chyba ty, a co z glutenem masz w składzie normalnych cziperków?


@pogop Przyprawy, slod jęczmienny, mąka tarta plus zanieczyszczenia produkcyjne.

Wybrać sobie, że nawet mąka kukurydziana może mieć gluten (i byl tak przypadek w Polsce, zanieczyszczenia przy produkcji ).
@Variv: No dobra, ale czy śladowe ilości glutenu - nie mówię o słodzie jęczmiennym - mają wpływ na chorych na celiakię?


@pogop Z punku widzenia norm aby produkt był bezglutenowych i bezpieczny musisz mieć <20 ppm glutenu. Jeśli "śladowe ilości" mają więcej to są juz groźne.