Wpis z mikrobloga

Siemka @czuly_pstrong pytanie kieruję głównie do Ciebie, bo widzę, że jesteś w temacie jak mało kto ;)

Polecisz mi jakieś miejsce (rozsądne cenowo) gdzieś zjem coś dobrego, węgierskiego? Jaką potrawę polecasz?

Gdzie kupię dobre Langosze? Jakaś godna polecenia piekarnia?

Co warto odwiedzić oprócz miejsc z przewodników?

Jestem do jutra wieczora. Stacjonuję koło hali targowej, a samochód mam na parkingu Arena Plaza koło Tesco. Raczej jestem mobilny ;)

Z góry dziękuję za odpowiedź

#wegry #budapeszt
  • 7
@Sagitarius w Arena Plaza możesz zostawić auto od strony Tesco i parkingu korporacji taksówkarskiej na parkingu zewnętrznym albo na parkingu podziemnym galerii. Obie opcje za darmo.

Ja parkuje na podziemnym. Pytałem ochrony, nie zamykają parkingu na noc.
@trueno2: lángos - Blaha Lujta tér, Tomi Lángos. Najlepszy i za jedyne 500Ft (sajtos-tejfölös).
Restauracje... nie testowałem nigdy tanich przybytków, ale jeżeli chcesz w centrum to np. przy Ferenciek tere jest leno classic (Háris köz) mają tam węgierskie i włoskie potrawy, w cenach ok 2-3tys. (sąsiednia Váci utca oferuje ceny 3x wyższe)... inna restauracja, do której chodziłem i z podobnymi cenami to Arany híd w Budzie. Nie są to tanie miejsca,
@trueno2: Cieszę się, że smakowało. Do Tomiego chodzę od 7 lat i jest to czołówka budapeszteńskich langoszy. :) Testowałem już kilkadziesiąt miejsc i moim zdaniem ten jest najlepszy, podobnie uważa paru znajomych Węgrów, ale kwestia gustu.
Gdybyś zobaczył, jak to wyglądało przed remontem, to pewnie byś uciekł. :D