Wpis z mikrobloga

#podroze #chorwacja #wegry #bosnia

Czołem. Za 2 dni wybieram sie na urlop i mam parę pytań (w porę c'nie xD )

1. Co będzie bardziej opłacalne - wymiana złotówek na euro i na Węgrzech euro na forinty czy złotówek od razu na forinty?
2. Gdzie w #budapeszt zjeść niedrogo coś tradycyjnie węgierskiego?
3. Analogicznie co w pkt 1szym - co bardziej opłacalne - złotówki na euro i w Chorwacji na kuny czy złotówek od razu na kuny?
4. Jak wyglądają przejścia graniczne między Chorwacją a Bośnią i Hercegowiną? Słyszałem, że nieciekawie...
5. Czy paszport jest wymagany do wjazdu do Bośni?
6. Czy są jakieś dodatkowe wymagania przed wjazdem do Bośni?
7. Wodospad Kravica w Bośni i Hercegowinie - ktoś był? Można się tam rozwalić z ręcznikiem i poleżeć czy jest to tylko atrakcja do zobaczenia i porobienia zdjęć?
8. Gdzie najlepiej kupić winiety na autostrady? Online, w Polsce czy za granicą danego kraju (będę potrzebował na Słowację, Węgry i Chorwację)?

Z góry dzięki ^^
  • 9
@kret_w_granulkach:
5. paszport i zielona karta
7. najlepiej być wcześnie rano i nie w weekend- od południa schodzą się tłumy. (choć Ty jedziesz po sezonie więc będzie luźniej)
śliczne wodospady można się kąpać, skakać do wody i leżeć na ręczniku
1. Co do waluty, najlepiej mieć konto w Euro i płacić kartą z tego konta w miarę nie za duże koszty przewalutowania. Ale najlepiej karta wielowalutowa np. Revolut jeśli często podróżujesz - nr 1.
4. Przejść granicznych nie masz co się obawiać, te popularne wiadomo oblężone, ja zawsze korzystam z mniejszych np. zamiast Prelog gdzie kolejka była na 3 godziny to my o 8 rano korzystaliśmy z Orahovlje
i było tylko nasze