Wpis z mikrobloga

18+ nsfw

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Aby ocalić kończynę kość została usunięta, potraktowana ciekłym azotem w celu zabicia pozostałych komórek nowotworowych, a następnie ponownie wszczepiona. Po chemioterapii wspomagającej pacjent odzyskuje zdrowie.


@Nicy:
Naturmensch - > Aby ocalić kończynę kość została usunięta, potraktowana ciekłym azote...
  • Odpowiedz
@Nicy: a więc jednak martwa! Cóż, chyba lepiej martwa kość niż mięsak i śmierć.
Skoro spodziewają się 3-4 cm opóźnienia to zapewne nie ma opcji korekcji. W sumie też nie widzę opcji ich późniejszego rozszerzania.. no ale kto wie, może kiedyś. W każdym razie bardzo ciekawy zabieg.
  • Odpowiedz
@wojtek_bez_portek: nie byłam pewna metody zamrażania, nie przygotowałam się dobrze przed opublikowaniem. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam nadzieję, że błąd naprawiłam i wszystko dokładnie wyjaśniłam.
  • Odpowiedz
Aby ocalić kończynę kość została usunięta, potraktowana ciekłym azotem w celu zabicia pozostałych komórek nowotworowych, a następnie ponownie wszczepiona. Po chemioterapii wspomagającej pacjent odzyskuje zdrowie.


@Nicy: co za akcja, wyjąć kość, zamrozić, wszczepić, leczyć. I działa. To niesamowite, że współcześnie można z powodzeniem robić takie rzeczy!
  • Odpowiedz
3. Niestety ta kość jest biologicznie martwa. Zostały zabite zarówno komórki rakowe jak i prawidłowe komórki kostne, ponieważ wymrażanie nie było miejscowe, a całkowite!!!


@Nicy:
HA! Ale nie martw się i tak się nie znam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Fajna metoda, wreszcie coś ciekawego na wykopie.

"Jeśli chodzi o wzrost kośćca, to rozrost w bliższej części kości udowej nie nastąpi, za to dalsza epifiza będzie poprawna."
Trochę
  • Odpowiedz
@Ink_702963: epifiza czyli z greckiego WZROST.
Wytłumaczę Ci to na kości pieska (bo takie zdjęcie znalazłam w necie).
Każda kość długa składa się z: końca bliższego, trzonu i końca dalszego. W części bliższej i dalszej mamy chrząstki nasadowe - miejsce wzrostu kości na długość. W naszym przypadku, koniec bliższy kości został zniszczony, więc i chrząstka nasadowa uległa zniszczeniu - nie będzie rosnąć. Ale mamy też 2 część kości - dalszą. I
Nicy - @Ink_702963: epifiza czyli z greckiego WZROST.
Wytłumaczę Ci to na kości pies...

źródło: comment_lRQyeY0aorjC9lYJldgaB6Ecp2x287Ps.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ink_702963: nie chodzi o staw, epiphysis to jakby sam koniec kości, faktycznie tuż pod powierzchnią stawową, a dalej, tuż pod nią, w strefie metaphysis znajduje się płytka wzrostowa odpowiedzialna za wzrost kości na długość. Takie strefy znajdują się z obu stron kości. Także po zabiegu jak wyżej kość udowa w części bliższej (czyli w okolicy stawu biodrowego) przestanie się wydłużać, ale "żywa" część dalsza będzie normalnie pracować.
  • Odpowiedz
za to dalsza epifiza będzie poprawna


@Nicy: to akurat logiczne bo dystalny fragment z chrzastka wzrostowa jest nienaruszony, ukrwienie wazne jest. Co do tej czesci blizszej to niestety powiklaniem moze byc liza i wtedy problem sie komplikuje dodatkowo
  • Odpowiedz
Aby ocalić kończynę kość została usunięta, potraktowana ciekłym azotem w celu zabicia pozostałych komórek nowotworowych, a następnie ponownie wszczepiona. Po chemioterapii wspomagającej pacjent odzyskuje zdrowie.


@Nicy: @johny-kalesonny: @ciemny_kolor: Przypomina to trochę propozycje GlaDOS z Portala: Możesz zgłosić się na ochotnika na dodatkowe badania. Rozłożymy cię na części pierwsze, włożymy parę dodatkowych wihajstrów i poskładamy z powrotem - w miarę możliwości. For science ( ͡° ͜ʖ ͡°
AdireQ - > Aby ocalić kończynę kość została usunięta, potraktowana ciekłym azotem w c...
  • Odpowiedz