Wpis z mikrobloga

Otwieram autorski tag!
#instalacjeboners ((oo))
Tag gotowy do obserwowania/czarnolistowania'
Będę wstawiał zdjecia z pracy i fuch, moich dzieł i dzieł innych instalatorów.
Na dzisiaj zdjecie zaworów RTL do ogrzewania podłogowego :)
Kilka słów o sobie. Mam 28 lvl i około 13 lat stażu pracy, przy instalacjach około 7 lat. Nie planuję zmieniać zawodu. Nie posiadam wlasnej działalności, ale noszę się z tym zamiarem od jakiegoś czasu.
Pracowalem przy instalacjach wod-kan, c.o., wentylacja, klimatyzacja, pompy ciepła, w blokach, domach, halach i robotach zewnętrznych.
Gdybyście mieli jakieś pytania to zapraszam :)
Służę również poradą :)
#instalacjesanitarne #instalacje #praca #pracbaza #budownictwo
d.....r - Otwieram autorski tag!
#instalacjeboners (⌒(oo)⌒)
Tag gotowy do obserwowani...

źródło: comment_D4KmGg49Z0CK9QEWSVaCRmioj4iLJ1eL.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sprite: na ukos , ponieważ od pionu, przez środek, po przekątnej pomieszczenia, idzie kanaliza do brodzika i wystaje ponad izolacje więc ominąłem, żeby nie zrobić syfonu odwrotnego. innej opcji nie było, gdyż pod brodzikiem nie kładzie się rur :)
to jest piętro, a na parterze jest już podłogówka puszczona od rozdzielacza.

@piperek: ta cała chata jest krzywa... jak wszedłem pierwszy raz to aż się przestraszyłem ;) stelaż stoi równo, ale trzeba go dźwignąć jeszcze 3cm.
jakie systemu użyłeś na zdjęciu?
ja używam teceflex. grubość ścianki ma 2,75mm. często zdarza się, że rura sprężynuje i na klipsach podnosi styropian, co
  • Odpowiedz
@drlect3r powiem Ci szczerze, że sam miałem okazję pracować jako monter, ale nie podjąłem się. Teraz pewnie bym juz miał własną działalność ( ͡º ͜ʖ͡º) I większe pieniądze niż teraz.
  • Odpowiedz
@drlect3r:

dokładnie - liczy się rozchodzenie ciepła :) jakbym chciał układać równo to zajęłoby mi znacznie dłużej. a nie ma co ukrywać, że im szybciej zrobię, tym więcej zarobie.


Elektrycy też tak kiedyś kable kładli. Ło panie się tynkiem przykryje i będzie ok. Prad przecież nawet jak zygzak będzie to się rozejdzie.
  • Odpowiedz
@drlect3r: No a nie ma w tym prawdy, że z takim podejściem kiedyś robiono instalacje elektryczną? W razie jakiejkolwiek awarii - lipa.
Zresztą kolega po fachu wrzucił Ci elegancką instalacje, to twierdzisz, że nie potrzeba tak. Jak rozumiem im szybciej zrobisz tym mniej bierzesz?
Skoro to widać, to daj jakieś argumenty. Takie trochę januszowe podejście. Nie piszę tego na złość a jedynie żeby może trochę przemyśleć.
  • Odpowiedz
@sledz: nadinterpretujesz.
nie twierdzę, że tak nie potrzeba. nie wmawiaj słów których nie napisałem.
napisałem wyżej dlaczego jest krzywo, a kolega wyżej wstawił fote pokoju, a nie łazienki gdzie były 3 przeszkody.

wytłumaczę Ci jeszcze raz, więc do rzeczy:
rozłożyłem podłogówkę, która "idzie krzywo", bo pomieszczenie przecina rura kanalizacyjna, która wystaje ponad styropian. nie poszedłem nad rurą, bo zrobiłby się odwrotny syfon, ani pod spodem, bo musiałbym wydłubać styropian, a i tak zrobiłby się syfon. więc obszedłem kanalizę dookoła tworząc na jednej pętli,
  • Odpowiedz