Wpis z mikrobloga

@proszebardzo2: Napisałem już kilka nieco większych programów ale ile można kodować używając tych samych instrukcji warunkowych, pętli i tupli Chciałbym się nauczyć czegoś nowego co daje większe możliwości
  • Odpowiedz
@Agref: a kto Ci każe używać tych samych instrukcji i pętli, zacznij jakiś większy projekt którego od początku nie wiesz jak ogarnąć. Będziesz musiał trochę pracy włożyć w poznanie nowych tematów.
  • Odpowiedz
@proszebardzo2: Nie lepiej nauczyć się tych tematów osobno zamiast szczątkowo poznować je podczas pisania programu? Zwałszcza że po każdym takim nauczonym temacie twoje perspektywy i możliwości poszerzają się. Przykładowo nauczyłem się generowania liczb losowych i teraz mam nowe pomysły jak to wykorzystać oraz nowe pomysły na stworzenie programu który wcześniej wydawał się nieosiągalny. Najbardziej liczę na to że ktoś mi tutaj podpowie jakich tematów się uczyć a nie zasugeruje żebym sobie
  • Odpowiedz
@Agref: Uczenie się biblioteki dla samego uczenia się biblioteki jest bez sensu, większość rzeczy zapomnisz za miesiąc i i tak będziesz musiał szukać w dokumentacji. Nie wiem co cię interesuje ale IMO fajną rzeczą do nauki jest web scraping, poczytaj sobie o np. Scrapy
  • Odpowiedz
@Agref: Pytanie jest co jest Twoim celem nauki? Chces mieć pracę w tej branży? Jeżeli tak to jaka? Web? DataScience? Może tylko dla Ciebie? Ale znów z jakiej dziedziny.

ie lepiej nauczyć się tych tematów osobno zamiast szczątkowo poznować je podczas pisania programu? Zwałszcza że po każdym takim nauczonym temacie twoje perspektywy i możliwości poszerzają się. Przykładowo nauczyłem się generowania liczb losowych i teraz mam nowe pomysły jak to wykorzystać oraz
  • Odpowiedz
Nie lepiej nauczyć się tych tematów osobno zamiast szczątkowo poznować je podczas pisania programu?


@Agref: nie. Uczenie się teorii albo przerabianie jakiś zadań z książki nie da Ci takiej wiedzy jaką da napisanie czegoś prawdziwego od a do z.
  • Odpowiedz
@Agref Python daje Ci dużo możliwości tylko musisz określić jakie ścieżki rozwoju Cię interesują.
Jeśli web design itp to zainteresuj się frameworkami Django, Flask
Koło tego leży Web Scraping czyli BeautifulSoup, Scrapy itp
Analiza danych NumPy, Panda
Machine Learning również NumPy, TensorFlow
Można wykorzystywać Pythona w badaniach naukowych. Ja korzystam pisząc skrypty pod Abaqus - wyznaczanie pół naprężeń, temperatur itp w materiałach i konstrukcjach.
Możesz pisać skrypty do analizy położeń płaszczyzn atomowych
  • Odpowiedz