Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki. Szukam pomysłu na jakieś fajne, tanie danie, które mógłbym w miarę szybko przyrządzić, kobieta przychodzi i chciałbym ją nakarmić ʕʔ - a że wcześniej mamy zaplanowaną filharmonię, to wolałbym zrobić coś na szybko, albo z nią - a jak z nią, to raczej powinno być to danie, które nie wymaga za dużo uwagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(ostatnio jej zrobiłem Ragu Bolognese, ale po pierwsze, całość wyszła jakieś 150zł, a po drugie robiło się to parę godzin. Chociaż wyszło zacnie)

#zwiazki #jedzenie #gotowanie #gotujzwykopem
  • 13
@Cedrik: Langosz, bardzo polecam. Trochę tłuste, ale jak fajnie przyrządzisz ciasto i dasz dobre i świeże składniki to palce lizać. Zrobienie zajmuje ja wiem godzinę? Najcięższa część to tylko ugniatanie ciasta, w sensie najbardziej czasochłonna.
@Cedrik tagliatelle z kurczakiem, pieczarkami w sosie śmietanowym.
Kroisz kurczaka, dodajesz pieczarek, zalewasz śmietaną, dodajesz świeżej pietruszki. Gotujesz makaron tagliatelle, mieszasz, podajesz, posypujesz Pietruszka
@Cedrik: zależy, czy musi być bardzo wyszukane - jeśli niekoniecznie to zrobiłabym hamburgera, mięso możesz przyprawić i zostawić w lodówce przed wyjściem, kupisz dobre bułki i pójdzie szybko. Albo tortilla. Albo jakiś makaron, szybko się robi makaron z tuńczykiem w sosie śmietanowym (wstawiasz makaron, szklisz cebulkę, zalewasz śmietanką 30%, jak się trochę zredukuje dorzucasz tuńczyka w sosie własnym w puszce, doprawiasz solą i pieprzem, podajesz z natką pietruszki i ewentualnie oliwkami/kaparami),
@Cedrik: ja bym usmażył rybę. Do tego coleslaw - będzie świetnie pasował do ryby i możesz go wcześniej przygotować żeby się przegryzł. Ryba jest fajna przed wyjściem na miasto, bo jest lekka i nie leży na żołądku.
Inny pomysł to quesadilla. Każdy lubi ser i kurczaka, a przy tym jest tanio, w miarę i szybko i można razem zrobić nawet jeżeli ktoś ma zerowe umiejętności w kuchni.
@Cedrik to makaron zdecydowanie, kup jakieś fajne szerokie wstążki albo inny ciekawy kształt.
Pierś z kurczaka, lazur, czosnek, śmietankę i szpinak, ewentualnie jeszcze suszone pomidory. Kurczaka w kostkę, podsmażasz na oleju z suszonych pomidorów, dodajesz czosnek, suszone pomidory pokrojone i szpinak, przesmażasz, do tego śmietanka i lazur. Sporo pieprzu, soli nie potrzeba (ale sprawdź). Ugotowanych makaron wrzucasz do sosu, mieszasz i na ładne talerze :) ryba też fajna opcja. Albo sałatka -
BTW czemu nigdy w życiu nie trafiłam na gotującego faceta, a tu na mirko prawie sami kucharze? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Heheszkara: a to ciekawe spostrzeżenie. W gronie moich znajomych właściwie tylko faceci się interesują gotowaniem.

Albo sałatka - cezar, nicejska


@chixi: o, cezar - tak! Właśnie przed wyjściem na miasto powinno być coś lekkiego.