Wpis z mikrobloga

Auto z salonu w rodzinie od 21 lat, ten sam właściciel, można powiedzieć, że wychowałem się z tym autem. Teraz ja jeżdżę nim od 7 lat, zadbany, garażowany, stale naprawiany, nieprzesadnie doinwestowany. Jednak troszkę już brakuje mi mocy, chciałoby się zmienić na coś lepszego, mocniejszego. Bo w tym brak klimy, trochę dużo pali (no lpg). Ale sentyment jest, serce by pękło jakby miał się go pozbyć (warty ze 3k, więc praktycznie rzecz biorąc nie opłaca się sprzedawać). Jak żyć.
A płacić 2x oc jednak szkoda :)

#motoryzacja #daewoo
  • 31
@Nooser: wyobrażam sobie, bo sama tak mam i nie mogę się doczekać aż trafię samochód, na który poluję w tej wersji, którą chcę ( ͡º ͜ʖ͡º) Chociaż zima już blisko, więc klima coraz mniej potrzebna xD
@ambitnyleniuch93: Da radę. Jedynie czego brakuje w tej wersji wyposażeniowej to klimy, abs i poduszek powietrznych. A tak to np. mam 4 szyby w prądzie co szokuje niejednego. Już zastanawiałem się nad jakimś softem, bo niby z 75 KM da radę podciagnać do ~110. Koszt 1k+. Tylko tu w tym wszystkim pojawia się pytanie: Czy jest sens? Czy jest sens inwestować.
@Nooser: za tego 1k dołóż klime.
Co do mocy ja tez chciałem 100, potem 150, potem 200, a stanęło na tym, ze pół roku temu kupiłem nowy samochód z salonu, który ma gaz i 75KM (1.0 Skoda) i tak czy owak dojadę wszędzie, a komfort tego, ze dojadę jest warty więcej niż sprint do setki krótszy o 3 sekundy.
@Nooser: E30 co? Po co ci taki staroć? Moje e36 to absolutnie najstarsze bmw serii 3 jakie można kupić. Skoro jeździsz deawoo to nie stać cię na prawdziwe klasyki a e36 jeszcze nadaje się do codziennej jazdy.
@ambitnyleniuch93: Co? Sorry ale w skodzie z tak małym silnikiem nie będzie żadnego komfortu podróży. Ty chciałeś mieć tak duże moce czy faktycznie je miałeś? Musiałeś się naprawdę mocno przekonywać, żeby kupić takie gówno. Przecież ty nawet na autostradę nie wjedziesz, bo twój vmax jest nieco powyżej ograniczenia prędkości i mniej więcej tyle ile normalnie ludzie tam jeżdżą.
@Andrzeju_wegiel_2137: No to witam :P Co za deu?
@cwlmod Dlatego piszę, że to jednak leciwy samochód i raczej odpada. No i trochę smutne, że uważasz że jeżdżę Daewoo, bo mnie nie stać na klasyki bądź lepsze auto. Jw. dalej nim jeżdżę bo go uwielbiam
@ambitnyleniuch93: Taka nówka skodzina to i tak lepiej się zbiera niż zachipowane 110 Daewoo :D Mnie by wystarczyło ~150. Myślę nad jakąś Vectrą, C200 bądź ISem.
@ambitnyleniuch93: Stary ale jak wiem jak te gówienka jeżdżą. Dlatego się zapytałem czy faktycznie jeździłeś dobrymi mocnymi autami, bo może porównujesz jazdę maluchem 100km/h do twojej skody. Fizyki też nie oszukasz z 75km pojedziesz max 160-170km/h, a przy 140 masz wyjący silnik. Pamiętam jak jeździłem poprzednią octavią z tego typu silnikiem to 5 bieg był chyba dla ozdoby bo różnił się 200 obrotami od 4 biegu. Pamiętam jakie to mulaste było.
@Nooser: Nie wiem co jest w tym smutnego. Daewoo zawsze było gównem. Po prostu masz tanie auto i tyle. Nie ma się co tym chwalić ani smucić. W różnych sytuacjach są ludzie i o ile nie jeżdża daewoo z wyboru to mam do nich szacunek :)