Wpis z mikrobloga

Parę dni temu wstawiłem na wykop widżet ze znajomymi, który pojawił się w usuniętym już filmie Klocucha „mafia 4”. No i machina ruszyła. Zarówno ja, jak i @Stasiex28 w niezależnych z początku poszukiwaniach odnaleźliśmy wszystkich znajomych z widżetu. Tylko 3 z nich miało widoczną listę znajomych ale wystarczyło. Dwa konta miały 5/6 znajomych ale tylko jedno 6/6. Bingo, mamy Klocucha.
Klocuch popełnił dwa błędy. Pierwszy, upubliczniając omyłkowo znajomych. Drugi, licząc na to, że nikt go przez to nie znajdzie. No i gdybym nie wrzucił screena na wykop to miałby rację. Ba, mimo że wrzuciłem, to i tak tylko dwóm osobom się udało. Zadanie wypełnione.
Wchodząc na jego profil ukazuje nam się całkiem inny obraz znanego nam z YT Klocucha. Kilka plotek krążących do tej pory potwierdziło się: mieszka w okolicach Wrocławia, jest dorosły, studiuję techniczny kierunek i -uwaga- ma naprawdę ładną dziewczynę. Kilka innych można zdementować, chociażby tę o imieniu. No i najważniejszą, Klocuch nie jest NRGeekiem jak niektórzy twierdzą (i pewnie nadal będą twierdzić). Ale teraz do meritum:
Nasze poszukiwania miały na celu głównie zaspokojenie własnej ciekawości. Razem z @Stasiex28 doszliśmy do wniosku, że nie ma sensu ujawniać tożsamości Klocucha. Cenimy jego twórczość a jego anonimowość była częścią legendy kanału. Poza tym, co najważniejsze, cenimy jego prywatność (jakby dziwnie to nie zabrzmiało). Dlatego też Klocuch został poinformowany o tym jak go znaleźliśmy (choć zaskoczony nie był, raczej rozczarowany własną naiwnością). Podjęte zostały kroki, dzięki którym znowu jest nieosiągalny… przynajmniej tą drogą.
Wiem, że wielu nam nie uwierzy, póki nie pokażemy dowodów. No ale cóż, nie możemy jednoczenie pokazać zadowalających dowodów bez ujawnienia tożsamości. Na słowo nam nie uwierzycie, ale nie dbam o to. Dlaczego więc robię ten wpis?
1. Jest to zbiorowa odpowiedź do użytkowników piszących do nas z prośbą o udostępnienie danych Klocucha.
2. Nie wiem jak @Stasiex28 ale ja czuję satysfakcję, że udało mi się coś, co nikomu wcześniej się nie udało, choć wielu próbowało. Dlatego też daję upust swojej próżności.
Serwus!
#klocuch
  • 42
@twojastaraluz: a i profil ukrył pewnie dlatego, że nie byliście jedynymi osobami, które znalazły to konto i pisały wiadomości w stylu "hej, wiem, że jesteś Klocuchem", to chłopak ukrył bo miał dość :P bo jeżeli serio to byli jego znajomi to Klocuch zmieniając filmik na yt na pewno już wtedy zablokował widoczność swojego profilu, więc jeżeli serio kogoś znaleźliście to był to po prostu chłopak mający tych znajomych. A że "poszlaki
@Limonene Aha, nam nie wierzysz nawet jeśli pokazujemy cień dowodów ale komentarzom z YT już dajesz wiarę (gdzie na YT można naliczyć z 50 różnych teorii prowadzących do różnych nazwisk.) Nie ma sensu dalej ciągnąć tej dyskusji, bo zaczynamy kręcić się w kółko- Ty będziesz pisać jak jesteś przekonana, że to nie prawda, a ja ciągle będę przytaczał to co zostało napisane w głównym poście. Oszczędźmy sobie czasu.
@twojastaraluz: po prostu sobie dywaguję, naprawdę jest jakaś możliwość, że to jednak nie on. I nie piszę nigdzie, że wierzę bardziej komentarzom yt niż waszym, bo są na tym samym poziomie i prawdopodobnie znaleźliście to samo konto, więc nie jesteście jedynymi osobami, które do niego napisały.
@Limonene Z jednej strony używasz słów "możliwość" i "prawdopodobnie" by zaraz stwierdzić "nie jesteście jedynymi osobami, które do niego napisały." Więc niby dywagujesz i rozmyślasz a koniec końców STWIERDZASZ jak było nie mając na to cienia dowodów. Zatem ciągle to Twoje domysły. Zaprawdę powiadam Ci, nie ma sensu dlasza dyskusja, bo kręcimy się w kółko.
@Limonene Nie ma sensu właśnie dlatego, że czytam dokładnie, bo już któryś raz z kolei przyjmujesz własne domysły jako pewnik. Zatem nie jest to merytoryczna dyskusja i nic nie wnosi do tematu. Nie wiem jakie konto masz ale jeśli ktoś wstawił link do konta, które nie jest ukryte to to nie jest Klocuch.
@Limonene Droga Limetko, nie zabraniam komukolwiek mieć wątpliwości. Ba, sam bym pewnie nie uwierzył jakiemuś randomowi z internetu, który "wie ale nie powie." Sęk w tym, że Ty nie tylko masz wątpliwości ale i własną wersję wydarzeń, którą uważasz za słuszną, a której podstawą jest wyrażenie "no bo przecież to logiczne." To jest zero-jedynkowe. Albo wierzysz w cień dowodów i nasze słowa, albo nie. A jak ktoś ma swoją teorię to niech
A jeśli chodzi o link do konta na YT to musi być fałszywy skoro po chwili został zablokowany profil. Klocuch zablokował FB przed opublikowaniem filmu huba buba (zanim było na prywatnej playliście).


@twojastaraluz: i teraz ty przyjmujesz własną wersję wydarzeń i dokładnie wiesz, że profil o którym mówię nie został podany przed opublikowaniem huba buba?
Dobra, kompletnie nie zrozumiałeś tego, że po prostu to, że ktoś się wam przyznał to nie
@Limonene: Ok, szybki risercz. Mogłem się pomylić.
"mafia 4" została opublikowana 14.08. Klocuch zablokował konto 2 dni później- 16.08 (przed delfinadą). Więc komentarz z linkiem do jego konta na YT musiał pojawić się między 14 a 16. Komentarz ten powinien pojawić się zatem pod filmem "kameleon- wideorecenzja" (ZAŁOŻYŁEM (nie stwierdziłem), że nikt by takich rewelacji nie ujawnił pod starszym filmikiem, raczej pod jak najbardziej aktualnym, by ludzie widzieli). Poszukałem, ja tam