Wpis z mikrobloga

Parę dni temu wstawiłem na wykop widżet ze znajomymi, który pojawił się w usuniętym już filmie Klocucha „mafia 4”. No i machina ruszyła. Zarówno ja, jak i @Stasiex28 w niezależnych z początku poszukiwaniach odnaleźliśmy wszystkich znajomych z widżetu. Tylko 3 z nich miało widoczną listę znajomych ale wystarczyło. Dwa konta miały 5/6 znajomych ale tylko jedno 6/6. Bingo, mamy Klocucha.
Klocuch popełnił dwa błędy. Pierwszy, upubliczniając omyłkowo znajomych. Drugi, licząc na to, że nikt go przez to nie znajdzie. No i gdybym nie wrzucił screena na wykop to miałby rację. Ba, mimo że wrzuciłem, to i tak tylko dwóm osobom się udało. Zadanie wypełnione.
Wchodząc na jego profil ukazuje nam się całkiem inny obraz znanego nam z YT Klocucha. Kilka plotek krążących do tej pory potwierdziło się: mieszka w okolicach Wrocławia, jest dorosły, studiuję techniczny kierunek i -uwaga- ma naprawdę ładną dziewczynę. Kilka innych można zdementować, chociażby tę o imieniu. No i najważniejszą, Klocuch nie jest NRGeekiem jak niektórzy twierdzą (i pewnie nadal będą twierdzić). Ale teraz do meritum:
Nasze poszukiwania miały na celu głównie zaspokojenie własnej ciekawości. Razem z @Stasiex28 doszliśmy do wniosku, że nie ma sensu ujawniać tożsamości Klocucha. Cenimy jego twórczość a jego anonimowość była częścią legendy kanału. Poza tym, co najważniejsze, cenimy jego prywatność (jakby dziwnie to nie zabrzmiało). Dlatego też Klocuch został poinformowany o tym jak go znaleźliśmy (choć zaskoczony nie był, raczej rozczarowany własną naiwnością). Podjęte zostały kroki, dzięki którym znowu jest nieosiągalny… przynajmniej tą drogą.
Wiem, że wielu nam nie uwierzy, póki nie pokażemy dowodów. No ale cóż, nie możemy jednoczenie pokazać zadowalających dowodów bez ujawnienia tożsamości. Na słowo nam nie uwierzycie, ale nie dbam o to. Dlaczego więc robię ten wpis?
1. Jest to zbiorowa odpowiedź do użytkowników piszących do nas z prośbą o udostępnienie danych Klocucha.
2. Nie wiem jak @Stasiex28 ale ja czuję satysfakcję, że udało mi się coś, co nikomu wcześniej się nie udało, choć wielu próbowało. Dlatego też daję upust swojej próżności.
Serwus!
#klocuch
  • 42
  • Odpowiedz
Wiem, że wielu nam nie uwierzy, póki nie pokażemy dowodów. No ale cóż, nie możemy jednoczenie pokazać zadowalających dowodów bez ujawnienia tożsamości. Na słowo nam nie uwierzycie, ale nie dbam o to.


@twojastaraluz: Tu nie ma w co nie wierzyć, bo to było w #!$%@? łatwe do zrobienia, sam w pół godziny pół tych osób znalazłem i do właściwie kilkunastu osób skurczyłem grono osób które mogły nim być po czym
  • Odpowiedz
@Shatter: Co do klocucha to gdybym chciał to dałoby radę znaleźć bo mam backup znajomych jego znajomych przed zmianami o których pisał OP.
Po zdjęciu możesz przez google grafika ale niekoniecznie wyszuka, normalnie można przeszukując na szybko czyichś znajomych lub osoby które podlajkowały jakiś profil. Trudno powiedzieć bo ja szukam metody do rzeczy którą muszę zrobić, np. tu mi się nie chciało przeszukiwać czyichś znajomych wszystkich to zrobiłem zrzut ekranu
  • Odpowiedz
@Shatter: Możesz próbować przez takie wymysły: https://searchisback.com/, ale nie korzystałem więc nie wiem na ile sprawnie działa. Jeżeli nie znasz nazwiska to trudno będzie. Jeżeli podejrzewasz że może mieć polubiony na fb jakiś profil który nie ma tysięcy polubień to możesz szukać pośród osób które go polubiły (wpisz w wyszukiwarkę nazwę tego profilu i kliknij w wynikach wyszukiwania pod danym wynikiem na "x osób lubi to", wyświetli się pełna lista).
  • Odpowiedz
@twojastaraluz: @Stasiex28: XD bejt jak nic. Zdradziliście się tym, że Klocuch został poinformowany i był tym rozczarowany. Jeżeli serio kogoś znaleźliście i wam odpisał to na pewno ktoś sobie z was bekę kręcił. Klocuch tyle robi żeby zostać anonimowy, że nawet jakby ktoś do niego napisał, że go wystalkował, to przecież w życiu by się nie przyznał, że to faktycznie on. Więc albo sobie całość rozmowy wymyśliliście, albo
  • Odpowiedz
  • 0
@Limonene Ilość dowodów, które znaleźliśmy była przytłaczająca. Samo to, że ukrył profil też mówi samo za siebie. Klocuch został poinformowany, co nie znaczy, że wchodził w jakieś głębsze dyskusje. Zresztą nie wiem po co się tłumaczę, pisałem już, że kto chcę to uwierzy, kto nie chce to nie. W końcu jesteśmy tylko randomami na wykopie.
  • Odpowiedz