Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do kogoś kto emigrował do #nowazelandia, jak trudno jest to zrobić? Jakie są temperatury tam, czy są pory roku jak w Polsce? Czy to bardziej górzysty teren, czy bardziej taki tropikalny typu Tahiti, Karaiby, Hawaje? Jak z opieką medyczną i infrastrukturą/internetem? Jakbym chciał lecieć na "rekonesans" ;D to w którą porę roku najlepiej celować, czy to jest tak samo jak w klimacie tropikalnym że najlepiej grudzień/styczeń czy inne miesiące?
#emigracja #podrozujzwykopem #pytanie #podroze
  • 19
@caribbean: ja pomogę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do NZ jest dość ciężko się załapać. Jesli kwalifikujesz się do Working Holiday, to spróbuj szczęścia w Lutym 2019. Później przedłużenie wizy to banał. Temperatury jak w Polsce. Na południowej wyspie zimniej, niż na północnej, ale ja, będąc w samym centrum południowej wyspy kurtkę założyłem tylko jak padał deszcz. Teraz cała zima ok. 10'c. W nocy nawet -10'c potrafi być,
@caribbean: zobacz czy ci starczy punktow bez oferty pracy na skilled migrant visa. wtedy bedziesz mogl pojechac i szukac spokojnie pracy, w przeciwnym razie mozesz miec problem zeby cos znalezc, jak przegladalem oferty pracy to wiekszosc chce ludzi ktorzy maja juz ogarnieta work visa. mozesz pojechac na working holiday visa ale mozesz pracowac wtedy tylko 3 miesiace u jednego pracodawcy, pozniej pracodawca musi ogarniac skilled employment.

nie mieszkam tam, ale troche
na working holiday raczej kariery tam nie zrobisz. Nowa Zelandia niestety nie jest rajem dla pracownika a na pewno nie dla pracownika, który ma takie ograniczenia jak 3 miesiące pracy u danego pracodawcy. Spędziłem tam prawie rok i nie tęsknię za bardzo za tamtejszym stylem pracy. Co do klimatu to jest latem Polski a zimą Brytyjski (z punktu widzenia południowej wyspy).
@tomo88PL: Kto Ci takich głupot naopowiadał? W wytycznych dla Polaków na tej wizie jest zapis, że można pracować u jednego pracodawcy 3 miesiące. Nikt tego nie egzekwuje, więc jeszcze raz napiszę - bzdura.
Możesz nawet całą wizę przepracować tak. Dodatkowo dodam. Jest to zapis dla Polaków. Francuz dla przykładu nie ma takiego zapisu, więc nikt tego nie kontroluje.
To zależy od pracodawcy. Mnie zawsze pytali o wize i zwracali uwagę na ten zapis. Jadnak zawsze trafiałem na takich, którzy mieli inne działalności i mogli przerzucić na inny IRD. I tak nie korzystałem bo z nikim dłużej niż 3 miesiące nie wytrzymałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@yeloneck: a co do Internetu to nie rozumiem tego narzekania. Ja w Chch miałem światłowód, który śmigał mi lepiej niż w Wawie. Założyli mi go dwa tygodnie po zamówieniu a na czas czekania Spark wypożyczył mi modem LTE z 100gb neta za symboliczną kwotę
@tomo88PL: mnie nikt nie pytał. Nikt nawet nie wiedział, że jest taki zapis. Internet poza wielkimi miastami raczej raczkuje. Prędkość rzędu 50mbps to maksimum. Do tego limit 120GB na miesiąc. Chociaż tutaj to wiadomo, kwestia wybranej opcji. Mogę przeskoczyć na 240GB i to jest max bez umowy.
@yeloneck: to moze zalezy od branzy / firmy. ja rozmawialem z rekruterka szukajaca programistow i mi powiedziala ze jak nie ogarne sam wizy pracowniczej normalnej (nie working holiday visa) to bedzie ciezko zeby znalezc firme ktora bedzie chciala zatrudnic, tak samo sa zapisy dot wizy w wiekszosci ofert prac na internecie
@rtg_: z mojego doświadczenia śmiem twierdzić, że nie masz szans na pracę lepszą niż gastronomia, prosta budowlanka, zbieranie owoców itp. Dodatkowo system jest tam tak skonstruowany, ze nie zarobisz więcej niż $20/h. Denerwowało mnie to bardzo widząc jakie są różnice płac w danych zawodach dla rezydentów / obywateli. Na working holiday zawsze dawali podobne stawki bardzo zbliżone do minimalnej.
@tomo88PL: no moze byc problem. ja bym sie kwalifikowal na skilled migrant visa gdybym dostal oferte pracy w moim zawodzie. problemem jest to ze przegladajac ogloszenia, duzego rynku tam nie widze.
mi powiedziala ze jak nie ogarne sam wizy pracowniczej normalnej (nie working holiday visa) to bedzie ciezko zeby znalezc firme ktora bedzie chciala zatrudnic


@rtg_: no tak, ale jak szukasz pracy jako programista to nie będzie problemu ze znalezieniem takowej. Możesz też spróbować Essential Skills ogarnąć. Znajdź pracodawcę, który taką wystawi i możesz się pakować.