Wpis z mikrobloga

Chciałem podsumować która grupa w wojnie #katolicyzm vs #gimboateizm jest bardziej z-----a. Oto co udało mi się ustalić:

Katolicy:
1. Biorą moje pieniądze.
2. Zmuszają kobiety do rodzenia śmiertelnie chorych dzieci, które umrą w cierpieniu
3. Wciskają niczym nie poparte bzdury dzieciom, które nie mają szans się obronić, w publicznych szkołach.
4. Zabraniają handlu (w niedziele)
5. Powodują u wielu ludzi poczucie niższości i winy.
6. Mogą przechowywać dane osobowe podmiotów, które sobie tego nie życzą.
7. Mają ulgi podatkowe.
8. Wpływają na prawo które dotyczy nas wszystkich.
9. Przekonują naiwnych, żeby oddawali im swoje pieniądze w zamian za miejsce w niebie.
10. Bardzo im przeszkadza co dwoje dorosłych ludzi robi w swojej sypialni.
11. Hałasują dzwonami.
12. Blokują ulice, żeby wyprowadzić obrazki na spacer.

Gimboateiści:
1. Krytykują/szydzą z religii na portalu vikop.ru

Z pewnością coś pominąłem, dopiszcie w komentarzach.

#bekazkatoli
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KK ma dużo wad, ale nie ma w Polsce innej organizacji która robiła by więcej dla tych biednych i odrzuconych.


@rkowal1980 przelewy z Watykanu idą na utrzymanie tego, nie? Nie, to jest fundowane z naszych podatków. KK jest w tym wypadku co najwyżej wykonawcą usługi, z którą ma normalnie płacone.
  • Odpowiedz
@Shatter: Ale to nie ja jestem opem, ja się z opem też do końca nie zgadzam ale Ty zanegowałeś wszystko z automatu.
Ok, odniosłeś się do obowiązku chodzenia na religię (chociaż op pisał o wciskaniu religii na siłę- spróbój z tym handlować). Piszesz że by nie chodzić na religię wystarczy jeden podpis. Podpis rodzica. Jeżeli go nie będzie młody człowiek będzie zmuszony uczęszczać na religię do 18 roku życia, mimo
  • Odpowiedz
@Shatter: Chociażby próby wpływu na prawo aborcyjne- zaznaczam że nie jestem zwolennikiem całkowitej liberalizacji tych przepisów ani ich zaostrzenia. Według mnie to co obowiązuje to zdrowy kompromis.
Wpływanie na prawo dotyczące in vitro, związki partnerskie albo chociażby poprawka o wspieraniu wartości chrześcijańskich przez media publiczne z 2009 roku. Temu nie możesz zaprzeczyć bo to fakty.
  • Odpowiedz
@VodkaDestroyer:

+Gimboateiści
Nie oferują kulturowej alternatywy dla katolicyzmu. Laicyzacja w stylu Francji, kończy się podmianą fanatyków katolickich na fanatyków muzułmańskich.

Jak zaoferujecie coś, co ustabilizuje demografię, zapewni zastępowalność pokoleń oraz wymusi zestaw wartości (etos pracy, dyscyplina, nauka) implikujących dobrobyt, +pare innych perków które
  • Odpowiedz