Wpis z mikrobloga

@wojtas_mks: A może sensem jest prawne ułatwienie życia obywatelom, zamiast traktowania ich jak bydło rozpłodowe?


@rzep: skoro nasz system emerytalny jest oparty na tym, że ma się rodzić więcej dzieci to chyba jasne i system jest w kryzysie kiedy tych dzieci zaczyna się rodzić mniej i przez to wtedy się podwyższa podatki tym, którzy są na rynku to chyba wystarczający dowód na to, że ludzi już od dawna
  • Odpowiedz
Jednym z powodów stworzenia związków małżeńskich było stworzeniem środowiska które sprzyjałoby narodzinom dzieci z prawnego punktu widzenia.


@Akwarel: Bzdura. Głównym powodem stworzenia małżeństwa było zabezpieczenia prawne prawa własności "w rodzinie" oraz dziedziczenia. Nie bez powodu małżeństwo pojawiło się wtedy, gdy ludzie zaczęli osiadać i posiadać "własność" (ziemie, budynki, narzędzia).

Ludzie przez dziesiątki tysięcy lat nie potrzebowali małżeństwa do rozmnażania się.
  • Odpowiedz
@KiraQueen: Bardzo lubię takich rozmówców którzy coś wciskają w usta innym ludziom. W żadnym ze swoich postów nie napisałem że traktuje w taki sposób ludzi, pokazałem ci tylko po co w PRAWIE istnieje małżeństwo i czemu dla homoseksualistów jest to bez sensu, zaproponowałem również alternatywę, czyli związki partnerskie o tych samych prawach tylko bez tych ulg.
Widzę także że skończyły ci się argumenty czyli trzeba iść w ad hominem co?
  • Odpowiedz
  • 2
@KiraQueen śmieszne. Jeszcze kilka lat temu wypok kibicowal tym co podpalaja teczce. Teraz zaś jest na odwrót. ( ͡º ͜ʖ͡º) ja tam uważam że każdy niech se robi co chce. Związki partnerskie by w zupełności wystarczyły. Będąc homo i biorąc ślub kościelny to czysta hipokryzja i ranienie czyichś uczuć religijnych. Nie lubię jak homosie głośno krzyczą na swoich paradach że są homo. Co to kogo obchodzi?
  • Odpowiedz
@rzep: Nie napisałem że jest to główny powód tylko jeden z powodów. Kiedyś trzeba było mieć dzieci żeby miał kto cię na starość żywić, teraz są emerytury co wymaga skłonienia ludzi w inny sposób do posiadania dzieci. A tak w zasadzie to zdecyduj się o #!$%@? ci chodzi bo napisałem pare postów wyżej że powinny istnieć związki partnerskie o tych samych prawach tylko bez ulg (jest to poza tym post
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Akwarel: Cały czas powtarzasz jedno puste zdanie, jak dla mnie hetero też wytarczą związki partenrskie i co teraz. Cały czas mnie zastanawia o #!$%@? wam chodzi, żeby nie dać im prawa do małużeństwa. Co się zmieni w waszym życiu, tak czy siak za góra 15 lat i w Polsce będą legalne. Dalej nie odpisujem
  • Odpowiedz
@KiraQueen
Czyli ja musze szanowac wasze skrzywienia,fetysze, cieszyc morde, ze stoje w korkach bo MUSICIE krzyczec po ulicach o waszej orientacji ale w druga strone juz nie dziala,bo nie tolerujecie, ze ktos sie moze tym brzydzic?
  • Odpowiedz
@KiraQueen: ok, ale tak wracając do sedna. Czy naprawdę musicie mieć wpis do jakiejś państwowej bazy danych? Których dokładnie przywilejów nie mogą mieć homoseksualiści zawierający związek w urzędzie notarialnym? Czy można zawrzeć umowę notarialną na pełnomocnictwo do wglądu w kartotekę w szpitalu? Albo czy można zawrzeć umowę notarialną na dziedziczenie majątku?
  • Odpowiedz
@Akwarel:

Nie napisałem że jest to główny powód tylko jeden z powodów. Kiedyś trzeba było mieć dzieci żeby miał kto cię na starość żywić, teraz są emerytury co wymaga skłonienia ludzi w inny sposób do posiadania dzieci.


W związku z tym, że małżeństwo, do uzyskania korzyści, nie wymaga posiadania dzieci, argumentowanie, że małżeństwa nie powinny być dostępne z racji braku posiadania dzieci przez pary jednopłciowe jest
  • Odpowiedz
@KiraQueen: a co się stanie jeżeli zalegalizujemy trójkąty z prawami do dziedziczenia i przepisywania sobie majątków z ulgami podatkowymi? Świat się zawali? Tak, budżet może się zawalić.
  • Odpowiedz