Wpis z mikrobloga

a których z tych rzeczy nie mógłbyś mieć gdybyś sporządził odpowiednią umowę u notariusza?


@Robol: Sporządzenie takiej umowy wymaga noszenia jej i pokazywania w każdym przypadku, gdy takie prawa są potrzebne.

Standaryzowanie tych praw w formie małżeństwa pozwala na ułatwienie życia - każda instytucja wie jakie uprawnienia ma małżonek i jaki związek łączy go z drugą osobą.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@YoshiTurboMaster: >Para homoseksualna w ogóle społeczeństwa jest bez wartości więc czemu dawać im przywileje?

Bo mogą adoptować dziecko, z którego wyrośnie bardziej szczęśliwy człowiek niż jakby miał życie spędzić w bidulu
  • Odpowiedz
@sikejsikej: Ok, jestem chamski dla ludzi którzy, nie chcą dopuścić żeby 2% społeczeństwa mogłyby być szczęśliwe.
I w sumie oni też mnie obrażają, to mam czyste sumienie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
No własnie nie odpowiada

A to co ty piszesz wymaga większej ilości zmian prawnych niż po prostu dodanie odpowiadającego związku partnerskiego.


@Akwarel: Odpowiada. Małżeństwo w polskim prawie to związek dwóch dorosłych osób bez żadnych wymagań co do posiadania potomstwa.

To ci to rozrysuje. Załóżmy że masz małżeństwo które zarabia określoną ilość pieniędzy + trochę więcej z ulg. Z drugiej strony masz małżeństwo które zarabia bez tych ulg. ( w obu przypadkach nie mają jeszcze dzieci). Z psychologicznego punktu widzenia jest bardziej prawdopodobne że para 1 będzie miała dziecko ponieważ "czuje" że ma więcej pieniędzy i nie musi liczyć na dalsze granty( oczywiście teraz jest inaczej za sprawa #!$%@? 500+ ale to już
  • Odpowiedz
dowód osobisty też musisz nosić przy sobie. Jaka jest różnica?


@Robol: A widziałeś kiedyś jak wygląda umowa od notariusza? Dodatkowo zignorowałeś argument standaryzacji - jak ktoś jest małżeństwem, to wiadomo jakie relacje ich łączą.

Jeśli taka umowa zawierana jest indywidualnie u notariusza, to można wpisać tam co się chce - i np. pielęgniarka musiałaby studiować dokument notarialny żeby zobaczyć czy aby na pewno wizytacje u chorego są w nim zapisane.
  • Odpowiedz
Powtarzam się, ale nie, nie wynikają, bo posiadanie dzieci nie jest warunkiem uzyskania "uprawnień" wynikających z małżeństwa.


@rzep: Ale jest większe prawdopodobieństwo. Jednak w 2018 r. faktycznie małżeństwa mogą nie mieć sensu.
  • Odpowiedz
@rzep: "Zgodnie z art. 23 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego małżonkowie mają równe prawa i obowiązki w małżeństwie. Poprzez zawarcie związku małżeńskiego zobowiązują się do: a) wspólnego pożycia; b) wzajemnej pomocy; c) współdziałania dla dobra rodziny,"
"Obowiązek wspólnego pożycia polega na duchowej, fizycznej i gospodarczej łączności małżonków. "
Nie wiedziałem że ze wspólnego pożycia homoseksualistów mogą powstać dzieci.
  • Odpowiedz
Ale jest większe prawdopodobieństwo. Jednak w 2018 r. faktycznie małżeństwa mogą nie mieć sensu.


@wojtas_mks: I nikt nie zabrania małżeństw osobom heteroseksualnym. A przypominam, że osoby homoseksualne też mogą mieć dzieci.
  • Odpowiedz
"Zgodnie z art. 23 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego małżonkowie mają równe prawa i obowiązki w małżeństwie. Poprzez zawarcie związku małżeńskiego zobowiązują się do: a) wspólnego pożycia; b) wzajemnej pomocy; c) współdziałania dla dobra rodziny,"

"Obowiązek wspólnego pożycia polega na duchowej, fizycznej i gospodarczej łączności małżonków. "

Nie wiedziałem że ze wspólnego pożycia homoseksualistów mogą powstać dzieci.


@Akwarel: A gdzie tu masz cokolwiek o tym, że z tego pożycia mają być
  • Odpowiedz
@Robol: A widziałeś kiedyś jak wygląda umowa od notariusza? Dodatkowo zignorowałeś argument standaryzacji - jak ktoś jest małżeństwem, to wiadomo jakie relacje ich łączą.

Jeśli taka umowa zawierana jest indywidualnie u notariusza, to można wpisać tam co się chce - i np. pielęgniarka musiałaby studiować dokument notarialny żeby zobaczyć czy aby na pewno wizytacje u chorego są w nim zapisane.


@rzep: a czy jest jakieś przeciwwskazanie, żeby umieścić
  • Odpowiedz
@KiraQueen: to się wyprowadź do wielce oświeconych zachodnich państw skoro tu czujesz się uciśniony, jeszcze dostaniesz zasiłek + za takie wpisy będą ci w Euro płacić.
  • Odpowiedz
a czy jest jakieś przeciwwskazanie, żeby umieścić gdzieś w internecie standard umowy i odwoływać się do tego standardu w umowie notarialnej tak, żeby placówki medyczne mogły się z taką umową zaznajomić skoro by była tak popularna?


@Robol: No ale to właśnie masz zrobione przecież - taki standard stworzyło Państwo i oferuje go obywatelom. Problem polega tylko na tym, że nie oferuje go wszystkim.
  • Odpowiedz
@rzep: rozumiem, że państwo stosuje zakaz tworzenia stron internetowych, które są popularne w internecie i ogólnodostępne oraz zakaz tworzenia umów notarialnych opierających się na tych stronach? Bo nie rozumiem tego argumentu, że Państwo używa czegoś takiego. Macie zakaz umieszczania w internecie szablonu umowy notarialnej i do tego szablonu linkować we własnej umowie?
  • Odpowiedz
@rzep: Ładnie przesuwasz cel dyskusji, napisałeś:
"Odpowiada. Małżeństwo w polskim prawie to związek dwóch dorosłych osób bez żadnych wymagań co do posiadania potomstwa."
I rzeczywiście niema wymagań, ale z artykułu prawnego który wstawiłem wynika że państwo poprzez małżeństwo liczy że dwoje ludzi będzie prowadzić pożycie fizyczne, co w dalszym trybie jeśli nie stosuje się antykoncepcji lub nie jest się bezpłodnym, skutkuje narodzinami dzieci
"I pisałem już wielokrotnie w tym wątku
  • Odpowiedz
artykułu prawnego który wstawiłem wynika że państwo poprzez małżeństwo liczy że dwoje ludzi będzie prowadzić pożycie fizyczne, co w dalszym trybie jeśli nie stosuje się antykoncepcji lub nie jest się bezpłodnym, skutkuje narodzinami dzieci

Dobrze, że wyszła ta ustawa o interpretacji intencji prawodawcy przez osoby po maturze ( _)
ostr - > artykułu prawnego który wstawiłem wynika że państwo poprzez małżeństwo liczy...

źródło: comment_rrJhUUP7wULCWPywkiLIHPtJ4E0rp90Z.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz