Wpis z mikrobloga

@rzep ale malzenstwo to wynik tradycji chrzescijanskich... nawet muzulmanie nie biora slubow tylko zawieraja kontrakty. nie wiem czemu homoseksualistom zalezy tak na malzenstwie a nie na ustawie o zwiazkach partnerskich... przeciez to glownie roznica w nazewnictwie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 45
@marianoitaliano: Wiesz że nikogo nie obchodzi co znaczyło to słowo 2000 lat temu, oni nie chcą ślubu kościelnego, oni chcą wiąć ślub cywiliny, który gwarantuje im przywileje maułżeńskie (ʘʘ)
  • Odpowiedz
ale malzenstwo to wynik tradycji chrzescijanskich... nawet muzulmanie nie biora slubow tylko zawieraja kontrakty. nie wiem czemu homoseksualistom zalezy tak na malzenstwie a nie na ustawie o zwiazkach partnerskich... przeciez to glownie roznica w nazewnictwie.


@marianoitaliano: Nie. Małżeństwo powstało na wieki przed usankcjonowaniem tego przez kościół. Kościół uznał małżeństwo za sakrament dopiero w XII albo XIII wieku.

Dodatkowo to państwo polskie (które jest świeckie) wprowadziło termin "małżeństwo cywilne" do prawa,
  • Odpowiedz
małżeństwo to komórka rodzinna składająca się z pary osób o przeciwnych płciach. Przestańcie się upierać na homomałżenstwa, bo to #!$%@? oksymoron. Zacznijcie się domagać stworzenia sensownych Rejestrowanych Związków Partnerskich, tylko broń borze nie umierajcie się, że są one dla was. Ja jako hetery też pragnę legalizacji ZP.


@VeleiN: W polskiej definicji. W definicjach innych krajów to np. komórka składająca się z jednego mężczyzny i wielu osób. A w niektórych też
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@VeleiN: Czy udajesz debila, odpowiedz sobie na pytania czy osoby homo mogą wiąć ślub cywilny i dostać przywileje takie jak możliwość adopcja dzieci, podzielność majątkowa, możliwość odwiedzenie ukochanej osoby w szpitalu? Nie? Czyli nie mają równych praw.
  • Odpowiedz
o jakie prawa chodzi? Macie takie same. A jeśli nie, to proszę podaj akt prawny który dotyczy tylko heteroseksualistów.


@VeleiN: Przekleje, bo nie czytasz dyskusji:

Jakby w kraju muzułmańskim chrześcijanie nie mogli zawierać małżeństw i mogli to robić to tylko muzułmanie to też byś powiedział, że tam chrześcijanie mają takie same prawa, bo wystarczy, że wyrzekną się wiary i zostaną muzułmanami i będą mogli wziąć ślub?
  • Odpowiedz
@rzep: a co mnie interesują jakieś wyimaginowane kraje muzułmańskie? W ogóle po co mi mówisz o jakimś kraju w którym państwo jest powiązanie z religią?
  • Odpowiedz
@KiraQueen: Nie wiem czy to b8 patrząc na twoje odpowiedzi ale ok. Po pierwsze związek homoseksualny z definicji nie może mieć dzieci w naturalny sposób, dlatego bez sensu jest aby mogli zawierać związek małżeński. Instytucja ta istnieje do stabilizacji rodziny jak i daje różne ulgi podatkowe które mają za zadanie zachęcić do posiadania dzieci.

Jak najbardziej powinny w Polsce zostać wprowadzone związki partnerskie dla homoseksualistów, które pozwolą im na dzielenie
  • Odpowiedz
a co mnie interesują jakieś wyimaginowane kraje muzułmańskie? W ogóle po co mi mówisz o jakimś kraju w którym państwo jest powiązanie z religią?


@VeleiN: Podaje Ci analogię, udowadniającą idiotyzm twojego argumentu. Przeczytaj ją i postaraj się zrozumieć dlaczego nadawanie praw tylko pewnej grupie społecznej jest dyskryminacją dla innych grup. Jeśli skorzystanie z tego prawa wymaga dla pewnych grup społecznych zachowania niezgodnego z ich naturą, to jest to dyskryminacja.
  • Odpowiedz
@Akwarel: Czy w tym świecie chodzi tylko o reprodukcje? Pary bezpłodne też nie mogą mieć dzieci.
Wcale nie potrzeba ślub do tego by mieć dziecko. W małżeństwie aktualnie nie chodzi o reprodukcje, a o zalegalizowanie związku i dostanie tych przywilejów.
Więc czemu nie dać ich homosiom, od tego jest ślub cywilny, a nie kościelny gdzie przyrzekasz przed Bogiem.
  • Odpowiedz
@KiraQueen: Nie wiedziałem że czytanie ze zrozumieniem jest trudne. To chodzi Ci w końcu o sam fakt "bo ja chce i już" czy masz jakiś sensowny powód za tym? Jak mówi definicja "Małżeństwo tworzy grupę rodzinną, będącą trwałym elementem struktury społecznej, względem której państwo prowadzi określoną politykę społeczno-gospodarczą".
Jak najbardziej rozumiem potrzebę homoseksualistów do legalizowania związków i owszem powinny być związki partnerskie które dają te same możliwości prawne bez ulg
  • Odpowiedz
@Akwarel: A ja nie rozumiem co to za różnica ślub cywiliny. czy związek partnerski, po co to komplikować?
Czemu hetero mogą ślub cywilny a homo już nie? Po co robić podziały?
  • Odpowiedz
@KiraQueen: nie trzeba mieć ślubu, żeby mieć dziecko, ale trzeba mieć małżeństwo, żeby mieć przywileje małżeńskie. A pary małżeństwa bezdzietne są tylko błędem statystycznym. Jeżeli każdy będzie mógł zawrzeć małżeństwo to żeby dać jakiejś grupie społecznej przywileje za posiadane potomstwo będzie potrzebna nowa instytucja i zwiększy się biurokracja. Dodatkowo, masa prawa podatkowego jest oparta o zależności małżeńskie i ilość prawa do zmienienia byłaby ogromna. Wyobraź sobie, że gdyby każdy mógł
  • Odpowiedz