Wpis z mikrobloga

Mirunie kochane, chcę zakupić klucze "imbusowe" które będę używała głównie przy rowerze, może trochę przy samochodzie, no oczywiście do granków jak się rączka poluzuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Są dwie wersje, metryczne i calowe. Czy to są wzajemne odpowiedniki oznaczone w inny systemie miar, czy też są to całkowicie inne rozmiary?

#mechanikasamochodowa #serwisrowerowy i może #rower
rozowakaczuszka - Mirunie kochane, chcę zakupić klucze "imbusowe" które będę używała ...

źródło: comment_h4iYbsjV40XpanTetlN6aV7WnpHPWVME.jpg

Pobierz
  • 19
W takim razie do czego używa się calowych?


@rozowakaczuszka: Używa się do śrub calowych, a wszystkie cale to domena panów amerykanów, ale już częściej używają systemu metrycznego, takiego jak w europie. Więc usa to cale, co jest ci nie potrzebne. A milimetry to europa, polska to jest to co ci potrzebne
@radziuxd: cieszy mnie taka wiadomość , bo akurat zamówiłem razem z innym szpejem od Bitula te klucze trochę w ciemno, licząc na to, że Bitul gówna nie sprzedaje ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@geuze: Nie wiem jakie zamówiłeś dokładnie, ale moje BO12299 byłyby fajne na rower, bo są krótkie i mało miejsca zajmują.
Tak czy siak sądzę, że dobry wybór, ja nie miałem za bardzo pojęcia co kupuje, bo byłem po prostu tak zdesperowany, że poszedłem do Leroy Merlin i wziąłem niemal najdroższy zestaw jaki był :P
@rozowakaczuszka: #!$%@? imbus to imbus, zawsze dobierzesz, taki jaki potrzebujesz. Roznia sie oznaczeniami. Najtansze imbusy za 7 zl u chinczyka "na rynku" obsluza ci caly rower. Jesteś babą więc domniemam, że nie bedziesz sama zakladala nowych tarcz hamulcowych albo innych bzdur gdzie trzeba uzyc klucza dynometrycznego :D