Wpis z mikrobloga

@ErikSkurveson mnie też irytuje wolne wyprzedzanie się tirów na autostradach, ale chyba nie ma żadnej podstawy prawnej, żeby za to karać. No bo jaka jest granica pomiędzy wystarczająco szybkim wyprzedzeniem, a tamowaniem ruchu? 10 sekund, minuta?
Dobrze, że sprawdzają stan techniczny i walą mandaty za zły, ale jak chcemy karać "zbyt wolne wyprzedzanie", to najpierw ustalmy prawnie czym ono jest.
No bo jaka jest granica pomiędzy wystarczająco szybkim wyprzedzeniem, a tamowaniem ruchu?


@krzeselko: Wyprzedzać możesz chyba dowolnie wolno i nigdzie nie jest to definiowane, ale chyba nie ma takiej potrzeby, bo dopiero jeśli powoduje to tamowanie ruchu, to jest to kłopotliwe, a na to już jest przepis
@tondo: Może szukam dziury w całym ale zastanawia mnie, że ta akcja zbiegła się z protestem policji. Nie przypominam sobie wcześniej podobnych akcji. Czyżby musieli teraz nadrobić straty zrobione przez protest żeby norma mandatów się zgadzała? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@premo: to ja też mam prawo protestować bo dostałem mandat? Nie gwałć logiki, popełniasz wykroczenie drogowe określone w kodeksie i zgodnie z prawem dostajesz mandat. Czy może tirowcy mają być specjalną kastą?


@krzeselko: Prawo nie definiuje jaka musi być różnica między wyprzedanym a wyprzedzającym. Te mandaty to tylko uprzykrzanie życia, bo każdy przyjmuje - przecież jak kogoś złapią na terenie Torunia to będzie odpowiadał przed sądem w Toruniu, a nie