Wpis z mikrobloga

Hej Mirki z #fotografia. Robię amatorsko fotki w RAWie, coś tam je trochę obrabiam w #photoshop. Jest ogólnie okej. Ale ostatnio poszukuję jakiegoś sposobu, by moje zdjęcia miały takie specyficzne kolory. Nie wiem, czy te fotki są przepuszczane przez jakiś zwykły filtr czy efekt, ale wg mnie są bardzo ładne. Super jasne, kolory trochę podkręcone, mało szarości.

Wiem, że mogę to manualnie zmieniać w PS, ale chodzi mi o:
1. Czy ktoś zna nazwę tego filtra?
2. Czy ktoś ma np. zrobiony preset w PS z podobnym filtrem?
3. Jakieś ogólne uwagi, które pomogą mi zrobić zdjęcia z takimi kolorami?

Zdjęcie np. tego typu :
Pobierz hipodrom - Hej Mirki z #fotografia. Robię amatorsko fotki w RAWie, coś tam je trochę ...
źródło: comment_ryN5aH49Kx8DASNcHbGRYhlqHGkZp7tC.jpg
  • 7
@hipodrom: Nawet jeżeli robisz zdjęcia amatorsko a chcesz uzyskać najlepsze jakościowo i najszybsze efekty kolorystyczne poczytaj/pooglądaj o profilach DCP. W skrócie: Twój aparat zapisuje wszystkie informacje z matrycy w pliku RAW, one żeby jakoś się wyświetlić muszą zostać odpowiednio zinterpretowane i tu wchodzą profile DCP. Profil określa jak dane RAW są interpretowane więc mając możliwość stworzenia własnego profilu możesz wyciągnąć z pliku wyjściowego więcej niż podczas edytowania już wywołanego RAWa. Dodatkowo
@krecik000: Super, poczytam o profilach DCP/DNG. Wydaje mi się to jednak trochę czasochłonne i skomplikowane. Miałem nadzieję, na znalezienie czegoś w miarę "gotowego". Chociaż, mam wrażenie, że to moje przykładowe zdjęcie jest zdominowane przez dwa kolory, przez co stworzenie profilu DCP będzie całkiem proste.... Mam nadzieję :) dzięki!