Wpis z mikrobloga

Na fali #medycznewyludzenia założyłem wczoraj Profil Zaufany i konto w ZIP NFZ. W chwili obecnej trwa synchronizacja danych.

Jeżeli jest ktoś ciekaw ile kosztowało leczenie nowotworu od 2014 roku do teraz (2 przeszczepy szpiku, kilkanaście cykli chemioterapii + radioterapia oraz badania diagnostyczne z opieką poradni hematologicznej) to prosiłbym o zaplusowanie tego wpisu lub wysłanie wiadomości na PW. Będę wołał.

Dane postaram się udostępnić we wrześniu, gdy już wszystko będzie zsynchronizowane.
#zdrowie #pytanie #ciekawostki #medycyna
p.....e - Na fali #medycznewyludzenia założyłem wczoraj Profil Zaufany i konto w ZIP ...

źródło: comment_qsCLhSO3isKtoDugtEnwCCMHLpLUFy0E.jpg

Pobierz
  • 152
  • Odpowiedz
bardzo dobra inicjatywa - może da to do myślenia wykopkom krzyczącym, że jakby państwo im nie zabierało składek na ubezpieczenie zdrowotne, to świetnie by sami o siebie zadbali a nie czekali tygodniami albo miesiącami na wizyty u państwowych lekarzy albo w państwowych placówkach. Te kwoty są tak wysokie, że przy pierwszym lepszym nieszczęściu te wasze wielkie składki moglibyście sobie wsadzić w buty, bo na pewno nie bylibyście w stanie się za nie
  • Odpowiedz
@Variv: tak, bo firma ubezpieczeniowa to organizacja charytatywna i będzie dokładać do interesu żeby spełnić bajania mirków o wolnym rynku usług medycznych. Nie wiem ile musiałbyś bulić miesięcznie, żeby Twoja składka pokryła leczenie nowotworowe, albo czy w ogóle byłoby Cię na nią stać gdyby ubezpieczalnia zaliczyła Cię do grupy wysokiego ryzyka z racji na obciążenia genetyczne. Tobie się naprawdę wydaje, że wolnorynkowa konkurencja ubezpieczeń zdrowotnych poskutkowałaby obniżeniem składek?
  • Odpowiedz
: tak, bo firma ubezpieczeniowa to organizacja charytatywna i będzie dokładać do interesu żeby spełnić bajania mirków o wolnym rynku usług medycznych. Nie wiem ile musiałbyś bulić miesięcznie, żeby Twoja składka pokryła leczenie nowotworowe, albo czy w ogóle byłoby Cię na nią stać gdyby ubezpieczalnia zaliczyła Cię do grupy wysokiego ryzyka z racji na obciążenia genetyczne. Tobie się naprawdę wydaje, że wolnorynkowa konkurencja ubezpieczeń zdrowotnych poskutkowałaby obniżeniem składek?


@kidnice: Idea
  • Odpowiedz