Wpis z mikrobloga

  • 3975
Siedze z mame, starszy nagle wbija do domu.
W stroju elektryka, bo pracuje w drugiej największej elektrowni w kraju.
Ale kurde, jest 17:00, a miał być po 22:00.
Okazuje się, że kierownik zmiany go podwiózł, żeby wziął z garażu narzędzia, które pozwolą naprawić awarię uniemożliwiającą pracę całego bloku energetycznego XD

Druga.
Największa.
Elektrownia.
W kraju.
I oni nie mają narzędzi.
A mój stary, jak to stary, w garażu ma wszytko.
XDDD
#truestory #heheszki
  • 97
  • Odpowiedz
@CREATE_USER: nie pewnie chodzi o to że w Polsce w firmach narzędzi brak, mnie już nie dziwi jeden kątownik na 15 osób czy też klucze prywatne bo nowych doprosić się nie da
  • Odpowiedz
@Hemey: Ale nie zawsze wszytko przewidzisz, może mieli wszystkie typy kluczy oprócz tego jednego którego nie używali przez ostatnie 10 lat ani razu, a może mieli nawet odpowiednie narzędzie ale się rozwaliło albo oszczędzają i mają tylko podstawowe narzędzia i jakoś to będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@CREATE_USER: oj chyba nie pracowales w molochu a szczegolnie panstwowym. To musibprzejsc przez dzial zakupow 3 kierownikow, wybor z conajmniej 5 ofert a nawet jedli kwota znaczna np. powyzej 5k to trzeba przetarg rozpisac. I nie, nie zartuje 5k tak uchwalil zarzad... az raz cos pier....lo i trzeba bylo kupic na gwslt pompe za 15k bo zaklad stanal. No i sie wtedy polapali ze ludxie bywaja rozsadni.
  • Odpowiedz
@plk_bbl: W państwowym nie, ale co nie co wiem i jest dużo papierologii niemniej jednak jeśli coś potrzeba bardzo pilnie to dużo rzeczy da się załatwić na ten sam dzień, a dopiero później iść oficjalną drogą wystawić odpowiednie dokumenty itp.

@Hemey: no nie wiem, nie jesteś w stanie mieć wszystkiego co potrzebujesz, zawsze się o czymś zapomni (do czasu aż będzie potrzebne) albo ktoś ukradnie, albo będzie uszkodzone.
  • Odpowiedz
@bizonsky powiem Ci że w ogóle mnie to nie dziwi. Jeżdżę dużo po roznych firmach produkcyjnych, elektrowniach etc i często jest tak że formy zatrudniające kilkaset osób nie mają młotka, żabki, drabiny etc. Pomimo że mają dział utrzymania ruchu xd
  • Odpowiedz